Сіануквіль – це приморське курортне містечко, розташоване на березі Сіамської затоки в Королівстві Камбоджа. Його ринок є місцем паломництва туристів зі всіх куточків земної кулі, адже камбоджійська екзотика притягує і зачаровує в кожному куточку цього продуктового раю. Давайте проведемо невеличкий тур по цій екзотичній пам’ятки.
Місцеві жителі пересуваються в основному на мопедах, тому свою подорож ми починаємо з величезною парковки. Величезною для маленького містечка, звичайно.
Парковка плавно переростає в місця громадського харчування, адже кхмери (жителі Королівства) звикли відвідувати ринок рано вранці, коли всі продукти ще свіжі. При цьому вони успішно поєднують це з сніданком і навіть обідом. Поїсти на ринку туристи, звичайно, не ризикують, а даремно! Адже саме там можна спробувати багато автентичні страви місцевої кухні.
В основному туристи скупчуються подивитися на місцеві фруктові намети, які вражають своєю яскравістю та фруктовим достатком. Папайя, маракуйя, солодкі і соковиті банани, дракона фрукт, Мангустін і багато іншого круглий рік можна побачити на цих прилавках. Не можна забувати про короля місцевих фруктів – манго, яке продається як стиглим, так і зеленим.
Кхмери звикли проводити на роботі більшу частину часу, тому їх робочі місця оснащені всім найнеобхіднішим. Раз в дві хвилини обов’язково доводиться будити сплячого торговця, щоб розрахуватися за те, що ти вибрав на його прилавку, адже гамак ця найнеобхідніша річ і місцеві жителі вішають її на робочому місці першої.
Діти з малих років допомагають батькам. Садиков в Сіануквілі практично немає, та й багатовікова традиція зобов’язує камбоджійців брати дітей на роботу. З трьох років вони впевнено допомагають батькам в торгівлі, а в 7-10 іноді торгують самостійно.
Рибні ряди займають чверть від усього простору продуктового ринку. Всю рибу і морепродукти привозять з ранкового улову і зберігають в льоду. Електрика в Камбоджі дороге, тому багато хто користується боксами з льодом замість холодильників.
Частину, що залишилася ринку займають овочеві ряди. Мені пощастило зустріти деякі овочі вперше в житті, і я до сих пір не розібралася з усіма. Наприклад, папайя. Зелену папайю продають в овочевих рядах, а стиглу в фруктових. Те ж саме з манго. Причому кхмери більше люблять зелені овочі та фрукти з кислим смаком, не дивлячись на те, що соковиті і стиглі плоди буквально валяються у них під ногами.
Годині о 12 робота ринку плавно припиняється обідом, а до третьої години дня всі торговці розходяться по домівках. Не забувши перед цим купити що то з готової їжі собі додому.