Чайник – це той елемент кухонного начиння, який напевно є в кожному будинку. І це не дивно, адже немає нічого приємнішого, ніж випити чашечку гарячого чаю. Однак сучасні виробники пропонують велику різноманітність цієї продукції, тому щоб зробити правильний вибір, необхідно розібратися в їх характеристиках.
литий чайник
Найдавнішим видом цієї кухонного начиння, поступається за віком хіба що самовару, вважається чайник, який кип’ятили на плиті або на багатті – литий. Назва вказує на спосіб його виготовлення: в форму, відповідну майбутнього виробу, заливають рідкий алюміній, і остуджують. Його відмінна риса є товсте дно, яке дозволяє миттєво розподілятися тепла по всій ємності.
Переваги даного виду такі:
- висока теплопровідність;
- висока антикорозійна стійкість;
- не схильність до деформацій;
- тривалий термін служби.
Сучасні литі чайники мають різну форму, стильний дизайн, але не втратили при цьому своїх високих експлуатаційних характеристик і надійності.
Заварювальний чайник
Невелика ємність для заварки – це зручне і практичне рішення для любителів чаювання, великої родини або гостей. Вона дозволяє кожному отримати напій саме тієї фортеці, яка йому подобається.
Даний вид чайників розрізняють за матеріалом:
- керамічний;
- скляний;
- металевий;
- пластиковий.
Зроблений з міцного матеріалу – кераміки – не змінює смак напою і довго зберігає тепло. Скляний виглядає красиво, проте він крихкий і вимагає ретельного і частого догляду, відрізняється високою теплопровідністю. Металевий, якщо він зроблений з якісної нержавіючої сталі, служить довго і добре тримає тепло напою. Пластиковий заварочнік утримує тепло недовго, але при цьому він коштує недорого і простий у догляді.
Вибирати краще за все той варіант, який відповідає меті покупки. Керамічний або фарфоровий передадуть всю гаму смаку шанувальникам чаю, скляний додадуть в атмосферу красу і сучасність. Пластиковий – практичний і зручний для щоденного користування, металевий прослужить економним господарям довгий час.
Електричний чайник
Даний вид ділиться на два:
- З відкритим нагрівачем-спіраллю.
- Із закритим нагрівальним елементом.
Перший вид найбільш поширений і популярний серед користувачів, нагрівальний елемент тут виконаний у вигляді спіралі, яку легко побачити, відкривши ємність. Зазвичай спіраль роблять з нержавіючої сталі, хромовані або покривають нітритом титану.
Електроприлади з відкритою спіраллю мають наступні недоліки:
- низька швидкість закипання;
- утворення накипу;
- необхідність наливати багато води для покриття спіралі.
До їх плюсів відносять низький рівень шуму.
Електрочайник з закритим елементом – це корпус в з підставкою, в якій і захований нагрівальний ТЕН. Під час роботи він не контактує з водою, тому служить набагато довше. Швидкість нагрівання – 1-2 хвилини, однак під час закипання він виробляє набагато менше шуму. Завдяки цим перевагам, даний електрочайник вибирають багато користувачів.
Сушка
Сушка для продуктів називають той вид чайника, який має додаткову функцію термоса. За зовнішнім виглядом їх буває складно відрізнити від звичайного приладу з закритим нагрівальним елементом. Основна відмінність полягає в матеріалі, з якого зроблений корпус – у Термопот він теплоізоляційний. Це дозволяє йому утримувати всередині потрібну температуру води після того, як електроприлад вимкнувся. Єдина умова, – він повинен бути підключений до мережі.
Вода в Термопот кипить протягом 4 хвилин, що, на думку лікарів, вважається оптимальним для загибелі бактерій і вірусів, а також дозволяє їй очиститися від домішок хлору. Тому такий електрочайник дозволяє отримати чисту і корисну для здоров’я воду, на відміну від звичайного, де автомат вимикач спрацьовує, як тільки вода закипає. Деякі моделі Сушка для зберігають всередині ємності температуру на рівні 95 градусів, деякі дозволяють вибрати потрібну серед трьох варіантів – 60, 80 або 95.
Потужність цього виду чайників зазвичай коливається в діапазоні від 700 до 1000 Вт, а під час підігріву не перевищує 48 Вт. Подача води відбувається за допомогою насоса, який включається натисканням на кнопку. Завдяки наявності насоса, важкий прилад не доводиться піднімати або нахиляти. Дуже добре підходить для сімей, де є маленькі діти, люди похилого віку, часто бувають гості. Термопоти поки не стали масовими, виробництвом займаються тільки три компанії: Panasonic, Siemens, Zojirushi, їх доставка в Казахстані можлива при замовленні в інтернет-магазині.
Чайник – це затишок і тепло будинку, тому до його вибору варто підійти з усією ретельністю, і тоді він зігріє своїм теплом кожного члену або гостя.