У якому столітті придумали салат «Олів’є»? Він був придуманий 19 столітті, але і в радянські часи салат «Олів’є» по-домашньому був незамінним блюдом на столі. Без нього просто неможливо було обійтися навіть тоді. Але як насправді готували це дивовижне блюдо в СРСР? Наскільки змінилася рецептура?
Рецепт радянського салату олів’є
Простий салат, з доступних у той час продуктів просто не може не сподобатися. Саме так його готували тоді. І не складе особливих труднощів створити це диво зараз. Простота приготування, доступність і дешевизна всіх компонентів – так це блюдо можна готувати хоч кожен день!
Склад салату олів’є:
- 30 гр. укропной зелені;
- 200 гр. майонезу;
- 4 яйця;
- 300 гр. ковбаси вареної;
- 4 картоплини;
- 4 маринованих огірочка;
- 200 гр. горошку консервованого;
- пара морквин.
Готуємо радянський салат олів’є:
- Зелень слід промити, просушити і просто дрібненько посікти.
- Яйця ж завчасно відварюють найпростішим методом і по завершенню цього процесу занурюють в максимально холодну водичку, в якій вони остигають. Вже абсолютно холодного вони чистяться і нарізаються крихітними кубиками.
- Відварюють і картопля з морквою, після чого студія і очищають. Уже очищеними коренеплоди нарізаються за аналогією з яйцями. Якщо ви не знаєте скільки варити картоплю для салату «Олів’є», то приблизний час приготування після закипання близько 20 хвилин (варіюється від розміру коренеплоду).
- Нарізати крихітними кубиками необхідно і огірочки. Перед початком цього процесу з них зрізаються хвостики.
- Ковбасу потрібно звільнити від плівки і відразу ж нарізати на рівненькі кубики відповідного інших компонентів розміру.
- З баночки з горошком акуратненько зливається вся рідина, так як вона для цієї страви не буде потрібно.
- Всі без винятку підготовлені компоненти викладаються в салатник.
- У салатник додається і майонез, після чого все гарненько перемішується і поміщається буквально на парочку годин в холодильник, щоб все просочилося і охолодити.
Ми також настійно рекомендуємо вам спробувати смачний класичний салат – гранатовий браслет з яловичиною.
Салат олів’є радянський з солоними огірочками
Традиційна, радянська рецептура має на увазі використання в процесі приготування саме солоних огірочків, а не маринованих або ж свіжих. Завдяки їм відпадає необхідність солити готову страву, та й смак при цьому у салату зовсім інший, по-справжньому класичний.
Які інгредієнти потрібні для салату олів’є:
- 3 картоплини;
- пара морквин;
- 200 гр. вареної ковбаси;
- 300 гр. горошку консервованого;
- 3 яйця;
- 1 цибулина;
- 3 солоненьке огірочка;
- четвертинка ч. л. перчика;
- 200 гр. майонезу;
- 30 гр. зелені кропу.
Як приготувати олів’є – рецепт:
- Картопля в тандемі з морквою спочатку миють і потім вже відварюють. Виключно в готовому і охолодженому вигляді овочі необхідно очистити від шкірки і відразу ж подрібнити на акуратненьких кубики.
- Ковбасу необхідно витягти з тієї плівки, в яку її одягли виробник і нарізати на невеликі, акуратненьких кубики.
- Горошок просто на просто відділяється від рідини.
- Яєчка насамперед слід відварити, потім остудити в дуже холодненької водичці і виключно остиглими очистити і подрібнити за допомогою яйцерізки. Якщо ж такої в наявності немає, можна скористатися і простим ножем, головне, щоб у підсумку вийшли однакові, рівні кубики.
- Лучок, зрозуміло, спочатку очищується і тільки потім вже подрібнюється до крихітних пластинок.
- З огірочків обов’язково зрізаються хвостики, і вони за аналогією з усіма вже подрібненими продуктами нарізаються.
- Зелень ж промивається, просушується і дрібненько робиться.
- Завершальним дією є об’єднання всіх подрібнених компонентів воєдино, додавання до них перчика і майонезу і якісне, інтенсивне перемішування.
Салат олів’є – звичайний рецепт
У даній рецептурі відсутня звична ковбаса. Замість неї використовується свинячий мову. За рахунок цього салатик виходить трохи незвичним, просто незвичний, але при цьому ще більш смачний, ситний і оригінальний.
Інгредієнти салату олів’є – рецепт:
- 4 картоплини;
- пара морквин;
- 5 яєць;
- 500 гр. мови свинячого;
- 3 солоненьке огірочка;
- 300 гр. горошку консервованого;
- 150 гр. майонезу.
Як приготувати салат олів’є – рецепт:
- Коренеплоди обов’язково завчасно відварюються і природним шляхом остигають. Чистити їх необхідно вже абсолютно остиглими і відразу ж після очищення подрібнити до зовсім крихітних кубиків.
- Також заздалегідь рекомендується відварити і яйця. Остигати ж їм краще в водичці дуже низької температури. Тільки тоді, коли вони повністю охолонуть, їх уже очищають, обов’язково промивають під проточною водою, щоб уникнути попадання в готовий продукт крихітних шкарлупок, які не завжди можна помітити візуально. Виключно після здійснення цієї простенької маніпуляції вони вже подрібнюються аналогічно коренеплодів.
- Ще задовго до початку формування страви потрібно поставити варитися мову, так як цей процес займає чималий проміжок часу. З цією метою його занурюють в зовсім трохи підсолену воду і проварюють. Коли він вже готовий, його виймають і заливають холодненької водою. Завдяки цьому його потім просто буде очистити.
- Мова очищається і подрібнюється малесенькими кубиками.
- Огірочки просто нарізаються кубиками.
- Горошок відділяється від рідини.
- Залишається все з’єднати воєдино і змішати з майонезом. Бажано і трохи настояти блюдо в холодильнику, щоб все якісно просочилося, але це не обов’язково, так як салатик і без цього виходить шалено смачним.
Спробуйте і інші салати з м’ясом, які сподобаються всій вашій родині, наприклад, м’ясний цезар для чоловіків або гніздо глухаря з шинкою.
Салат олів’є радянський з курячим м’ясом
Ще одна вдала альтернатива Докторської ковбаси – куряче м’ясо. Саме цей компонент робить блюдо набагато ніжніше і легше. Адже в «Олів’є» і без того чимало калорій, так навіщо ж їх ще й примножувати, якщо можна використовувати куряче м’ясо, яке і корисніше, і смачніше.
З чого складається салат олів’є:
- 300 гр. курячого філе;
- 4 картоплини;
- 4 яйця;
- пара морквин;
- 1 цибулина;
- 4 огірочка маринованих;
- 250 гр. консервованого горошку;
- 200 гр. майонезу;
- четвертинка ч. л. солі;
- четвертинка ч. л. перчика.
Готуємо салат олів’є з шинкою:
- Насамперед необхідно зайнятися приготування курячого м’яса. Його потрібно відварити в трішки підсоленій воді і потім просто остудити. Уже повністю остиглим філе подрібнюється. В результаті повинні вийти акуратненьких, по можливості рівненькі кубики.
- Картопля природно теж відварюється, потім остигає і очищається. Нарізати його рекомендується саме в холодному вигляді. Гарячий картопля погано піддається нарізці і в підсумку замість красивих кубиків може вийде невдалий подобу пюре, яке просто не годиться для цієї страви.
- Відварюється і морква. Зрозуміло, остигає і очищається, після чого вже і нарізається все такими ж кубиками, як і інші компоненти.
- Відварюються найпростішим способом і яєчка, які потім заливаються крижаної водою для швидкого охолодження. Вже абсолютно холодного вони очищаються і нарізаються кубиками.
- Лук будь-яким зручним способом чиститься і відразу подрібнюється до зовсім крихітних шматочків, набагато дрібніше, ніж всі інші продукти.
- У вигляді кубиків необхідно подрібнити і огірочки.
- Горошок ж готується зовсім елементарно. Він просто перекладається в друшляк і таким чином позбавляється від рідини.
- Підготовлені продукти висипаються в найкрасивіший салатник, до них додається сіль, перчик і звичайно ж майонез, після чого все гарненько, але не надто інтенсивно перемішується.
Для любителів м’ясних салатів в нашій скарбничці рецепти є й інші, не менш цікаві рецептури, наприклад, гранатовий браслет з м’ясом і класичний олів’є.
Олів’є з ковбасою – рецепт
Багатьох дивує присутність яблука в цьому дивовижному блюді. Але ті ж, хто хоч раз спробував таку варіацію, вже просто не захочуть готувати, і тим більше є «Олів’є», в якому яблучка немає. Його приємний, кислуватий смак, як не можна краще доповнює і без того дивовижне блюдо.
Будуть потрібні:
- 5 яєць;
- 3 морковіни;
- 4 картоплини;
- пара солоненьке огірочків;
- 300 гр. горошку консервованого;
- 350 гр. ковбаси вареної;
- 1 кисленьке яблуко;
- 200 гр. майонезу;
- четвертинка ч. л. солі.
Етапи готування:
- Яйця обов’язково відварюються і студії в дуже холодній воді. Уже холодненького вони чистяться і нарізаються простими кубиками.
- Відварювати слід також моркву і картоплю. Тільки після їх охолодження вони чистяться і теж нарізаються аналогічно яйцям.
- Огірочки, як і інші компоненти, слід нарізати шматочками. Бажано, щоб їх розмір відповідав іншим подрібненим компонентів.
- Горошок слід за допомогою ложки дістати з баночки і трішечки просушити на рушник з паперу, щоб позбутися від надлишків рідини.
- Ковбаску необхідно витягти з пакувальної плівки і просто на просто подрібнити таким же нехитрим чином, як і огірочки.
- Яблука краще готувати самим останнім з-за того, що воно дуже швидко може потемніти. Його очищають від шкірки, розрізають і видаляють серединку. Уже без насіння і шкірки воно нарізається знову ж таки кубиками.
- На останньому з усіх етапів приготування всі продукти зсипаються в підходящу ємність і перемішуються. Туди ж вливається майонез і додається сіль, все знову перемішується до тих пір, поки білий соус рівномірно розподілено по всіх продуктах.
Салат «Олів’є», який готували в далекому радянському союзі мало чим відрізняється від того, який господині готують зараз. Безумовно, існує безліч сучасних інтерпретацій, але класика забута бути не може, адже саме з радянських часів цей салатик став символом будь-якого торжества. А саме стара рецептура відрізняється і доступністю, і простотою, і дивовижними смаковими якостями готового продукту. Так чому б не порадувати таким витвором себе і близьких …