Якщо ви любите робити заготовки і обожнюєте вітамінні овочеві салати, приготуйте квашену капусту в розсолі. Спробуйте наш рецепт і переконайтеся, що не дарма витратили час!
Квасьте капусту! Це смачно!
Осінь. Повітря пахне опалим листям, серпанком осінніх багать і, звичайно ж, хрусткою, апетитною, домашньої квашеною капустою, заготовляється господинями повсюдно в цю пору, починаючи ще з часів Київської Русі. Скільки господинь – стільки варіантів. Я вже ділилася з вами рецептом квашення капусти сухим послом, коли капуста просто перетирається з сіллю – http://na-vilke.ru/kapusta-kvashenaya.html. У цей раз пропоную квасити мокрим послом, в теплому солодко-солоному розсолі. Капуста, Сквашеного таким способом, виходить шалено смачна, хрустка, та й спосіб легкий і простий, для новачків в самий раз. Джерело вітаміну С на стіл!
Складові:
- капуста – 1 качан (близько 1 кг)
- морква середнього розміру – 1 штука (близько 80 г)
- лавровий лист невеликого розміру – 3 штуки
- чорний перець – горошок – 6-7 штук
розсіл:
- вода – 600 мл
- сіль – 1 ½ столової ложки
- цукор – пісок – 1 ½ чайної ложки.
приготування:
- У каструлю відповідного обсягу налити воду, додати необхідну кількість солі і цукру – піску, поставити на середній вогонь. Довести до кипіння вміст каструлі, помішуючи, щоб цукор і сіль повністю розчинилися. Приготований розсіл остудити до теплого стану.
- Капусту очистити від верхніх зелених і пошкоджених листків, при необхідності вирізавши почорнілі або забруднені місця, поділити на кілька шматків, видаливши качан, і тонко нашаткувати гострим ножем, довгими смужками шириною близько 2-3 міліметра.
Капусту для квашення краще вибирати среднепоздних або пізніх сортів, які містять більше цукру, необхідного для бродіння. Качан капусти повинен бути щільним, визріли, білого кольору. Шинкувати капусту краще поперек жилок.
- Моркву почистити, помити і натерти на крупній тертці.
- Натерту моркву змішати з нашаткованою капустою.
- Капустяно-морквяний суміш помістити в чисту скляну банку, злегка утрамбувати, перекладаючи шари лавровим листом і чорним перцем – горошком.
- У банку з капустяно-морквяної сумішшю налити остиглий до теплого стану розсіл, щоб він повністю покрив вміст.
Залежно від нарізки капусти і її утрамбовки розсолу може піти більше або менше.
- Банку поставити в глибоку чашку, так як можливе підняття і переливання розсолу через край при бродінні, накрити нещільно чистої кришкою і залишити на кухні на 2 – 3 доби. Якщо розсіл перелився, то додайте його знову в банку.
Час заквашування капусти залежить від навколишньої температури: якщо на кухні досить тепло, близько 22 градусів, то капуста сквасіться вже і через 2 доби.
- Під час сквашування капусти необхідно кілька разів на день протикати її до дна чистої дерев’яною паличкою. Це допоможе їй просолитися рівномірно, позбутися від накопичених газів, що зробить процес бродіння більше послідовним і позитивно позначиться на кінцевому результаті.
- Через 2-3 дні, переконавшись, що капуста заквасити, закрити її щільно кришкою і поставити в холодильник.
- Використовувати квашену капусту в розсолі в салатах, як начинку для пирогів і пиріжків, на свій розсуд. Смачного!
Господині на замітку:
- Квашену капусту рекомендується зберігати в прохолодному місці (близько 0 градусів) із закритою кришкою.