Цей домашній соус – смачний делікатес. Болгарський перець зберігає аромат свіжості і просочується гострими прянощами. У соусу буде досить густа консистенція, масу можна намазувати на хліб або скибочки обсмаженого в клярі сиру. Гострий соус із солодкого перцю подають разом з будь-якими овочевими та м’ясними стравами. Набирають його чайною ложкою, щоб «захопити» два шари і зберегти червоно-зелений малюнок. На тарілці можна викласти різнокольорові смуги або сформувати контрастні «крапельки»…
Інгредієнти для приготування соусу з болгарського перцю на зиму:
- зелений болгарський перець – 700 г
- червоний болгарський перець – 700 г
- часник – 2 головки
- гіркий перець – 2 стручки
- цукор – 2 ч. л.
- сіль – 2 ч. л.
- оцет 9% – 2 ст. л.
- суміш сухих прованських трав – ½ ч. л.
Рецепт приготування соусу з болгарського перцю на зиму:
Для соусу вибирають великий стиглий перець з м’ясистою і соковитою м’якоттю. Червоні і зелені шари соусу будуть відрізнятися за смаком: червоні сорти створюють більш «м’який» і ароматний смак, а зелені відрізняються легкою терпкістю.
Перець перебирають і миють, часник чистять.
З червоного перцю вирізають хвостики разом з насіннєвою частиною. М’якоть нарізають великими часточками.
Перець подрібнюють блендером. Швидкість встановлюють середню, щоб збереглися дрібні шматочки м’якоті.
Додають часник, один стручок гіркого перцю, 1 чайну ложку солі і 1 чайну ложку цукру. Збивають перець блендером, поки часник не розчиниться в загальній масі.
Посуд з червоним перцем залишають в бік, приступають до «обробленні» зеленого перцю. Для приготування соусу знадобиться дві каструлі: пюре з червоного і зеленого перцю готують одночасно, щоб наповнювати банку гарячої киплячій масою.
Зелений перець чистять, ріжуть, подрібнюють блендером.
Додають часник, гострий перець, сухі прованські трави, 1 чайну ложку солі і 1 чайну ложку цукру. Масу збивають блендером до однорідності.
На плиту ставлять одночасно дві каструльки з подрібненими овочами. Вогонь повинен бути середнім. Коли соус з болгарського перцю закипить, вогонь зменшують. З цього моменту кипіння має тривати 35 хвилин. Воду в соус додавати не потрібно, цілком вистачає овочевого соку, який виділяється при подрібненні перцю.
Під час останніх хвилин кипіння в кожну каструлю наливають по 1 столовій ложці оцту. Орієнтуючись на особисті смакові пристрасті, можна додати трохи солі або цукру.
Гарячий соус перекладають у підготовлену стерилізовану банку шарами. Вийде одна банку, обсяг – 700 мл. Можна використовувати більш дрібні ємності.
Банку закочують стерильною кришкою, охолоджений соус з болгарського перцю на зиму ставлять у погріб.
Смачного!