Рідко на ринку в продажу бувають бичачі хвости. Чи то м’ясники залишають хвости собі, то я пізно приходжу і їх встигають розібрати. Цього разу пощастило з хвостами. Значить, буду готувати зимовий суп з бичачих хвостів. Суп-пюре з грінками.
Складові:
- бичачий хвіст – 1 штука (900 г);
- цибуля ріпчаста – 4 штуки (450 г);
- часник – 2 зубчики;
- цибуля порей – 1 штука (200 г);
- селера – 3 черешка;
- морква велика – 1 штука;
- банка консервованих помідорів у власному соку – 680 г;
- оливкова олія – 2 столові ложки;
- перець чилі – 1 штука;
- лавровий лист – 2 штуки;
- чебрець сушений – 1 чайна ложка;
- майоран сушений – 0,5 чайної ложки;
- сіль, чорний мелений перець, цукор за смаком;
- вода – 2 л;
- білий хліб для грінок.
Рубати бичачий хвіст м’ясникові я не довіряю. Тому що в місцях розрубування завжди залишаються дрібні кісточки. Я сам вдома обробляють хвіст. Згинаю хвіст і візуально визначаю місця зчленування хребців. Там якраз знаходяться ніжні хрящики. Ось по ним з невеликим зусиллям і ріжу звичайним ножем.
Потім готував овочі. Ріпчасту цибулю ріжу півкільцями, цибуля порей і селера – кружечками, морква – невеликими кубиками, часник – на кілька частин кожен зубчик.
У глибокий сотейник наливаю оливкова олія і обсмажую підготовлені шматки бичачого хвоста до рум’яної скоринки.
Одночасно в каструлю наливаю 2 л води і ставлю на сусідню конфорку. Обсмажені шматки м’яса перекладаю в каструлю з закипаючою водою, доводжу до кипіння, додаю чайну ложку солі, знімаю піну і залишаю готуватися на повільному вогні при слабкому кипінні на 3 – 3,5 години.
У сотейнику, де обсмажувалися бичачі хвости, трохи обсмажую часник до появи ароматного часникового запаху. Якщо необхідно, можете додати трохи оливкового масла. Далі додаю цибулю і пасерую до прозорого стану. Потім в сотейник ввожу цибулю порей, морква і селера і продовжую пасерувати 10-15 хвилин.
Тим часом консервовані томати очищаю від шкіри, дрібно нарізаю і додаю в сотейник до овочів. Туди ж вливаю весь томатний сік з банки. І тушу овочі на середньому вогні до повного википання соку. На весь процес гасіння овочів йде приблизно 40 хвилин.
Тушковані овочі додаю в каструлю з киплять в бульйоні бичачими хвостами. Тут же додаю приправи і спеції – сушені чебрець і майоран, чорний мелений перець, сіль, лавровий лист. І гострий перчик. Накриваю кришкою і залишаю при повільному кипінні.
Зараз саме час приготувати грінки з білого хліба. Нарізаний кубиками хліб підсушити в духовці до золотистого кольору або обсмажити в оливковій олії на сковороді.
Через 3 – 3,5 години з моменту закладання хвостів в воду м’ясо стане м’яким і буде легко відділятися від кісток. Значить, суп готовий. Спробуйте бульйон і виправіть на сіль і цукор. І в принципі, суп вже можна розливати по тарілках. Якщо ви нетерплячі і дуже голодні.
Але давайте витратимо ще кілька хвилин і приготуємо суп-пюре. Кістки з м’ясом ізвлечём з бульйону і відділимо м’ясо від кісток. Процедура нагадує оброблення м’яса для холодцю. Особливо цінні для обробляють кісточки, на кінцях яких знаходяться смачні розвариться желейні хрящики. Можна їх вважати нагородою за монотонність оброблення. Ось, подивіться, скільки чистого м’яса вийшло з одного хвоста. Хто б міг подумати.
М’ясо порізати на невеликі шматочки і залишимо в теплому місці.
Трохи остиглий бульйон процідити, попередньо видаливши пекучий перчик і лавровий лист. Овочі подрібнити до пюреобразного стану за допомогою погружного блендера або протрём через сито.
З поверхні бульйону ложкою знімемо трохи жиру, додамо пюрірованние овочі, м’ясо і доведемо до кипіння. Ось тепер суп-пюре готовий. Розливаємо по тарілках.
Раджу додати будь-якої зелені і подати з грінками.
Відчуваєте, яке тепло пішло по організму після перших з’їдених ложок? Це справжній зимовий зігріваючий суп.