Про користь часнику знають всі, ну а при згадці його смакових якостей, починають текти слинки. Якщо ви не уявляєте собі трапезу без цієї ароматної приправи, підготуйте запас часник в сушеному вигляді і додавайте в страви в міру необхідності.
Пікантний аромат часничку в страві нікого не залишає байдужим, навіть тоді, коли воно ще вариться на плиті! Але що робити в зимовий час, коли часник можна придбати з працею, а так хочеться додати його не тільки в український борщ, але і в інші страви і делікатеси ?! Приготуйте в сезон збору цього овоча з нього приправу, щоб насолоджуватися відмінним смаком страв, доповнених нею, цілий рік! Також ознайомтеся зі способами зберігання часнику взимку.
Вам не буде потрібно багато часу на створення такої ароматної спеції – за вас все зробить духову шафу або електросушарка. У рецепті присутній лише один інгредієнт – це часник, але для приготування 0,5 кг приправи вам знадобиться не менше 3-3,5 кг свіжих головок часнику.
Складові:
- часник – 6 головок.
Спосіб приготування
- Кожну часникову голівку очистіть від лушпиння і розділіть на зубчики. Часникові зубчики також звільніть від шкірки і промийте очищені часточки у воді, а потім розмістіть їх на рушник для просихання приблизно на 10-15 хвилин, адже зайва волога вам абсолютно не знадобиться. Наріжте кожен зубчик часнику слайсами якомога тонше, щоб вони швидше висохли при нагріванні.
- Застеліть деко папером і викладіть на неї часникову нарізку тонким шаром, намагаючись не наслонять один слайс на інший. Помістіть деко в духову шафу і млоїте в ньому часникові скибочки близько 1,5-2 годин при 80-90С, не забувши при цьому злегка відкрити двері духовки, щоб ваші слайси просто не засмажити в ній.
- Висушені часникові скибочки повинні бути соковитого рум’яного кольору і при натиску хрустіти і тріскатися – це значить, що вони вже повністю просушені і готові до вживання.
- Якщо ви плануєте шпигувати свинину або інший вид м’яса часником, то саме час пересипати слайси в пакет або паперовий кульочок і перемістити в комору. Але для приготування інших страв їх все ж краще подрібнити на блендері або в кухонному комбайні.
- Всипте слайси в ємність блендера або комбайна.
- Подрібніть їх протягом 5 хвилин до Пиловидний крихти, але не відкривайте ємність до тих пір, поки не вляжеться весь пил всередині неї, інакше можете обпекти слизові.
- Пересипьте отриману часникову приправу в паперові пакетики або в підготовлені сухі баночки, поміщаючи їх на зберігання в комору. Сушений часник не тільки додасть смаку в ваші страви, але ще і захистить вашу комору від шкідників своїм ароматом! Приємного вам апетиту!
Це цікаво:
- Слово «часник» походить від російського дієслова «чесати» (в значенні «відокремлювати, счесивая», тобто відокремлювати суху лушпиння від часточок).
- Згідно з давньою слов’янською і китайської міфології, рослина часник здатне відлякувати потойбічні сили і злих духів. З цією метою їм натирали груди воїни перед битвою, його клали під подушку новонародженому, а нерідко застосовували в чаклунських обрядах.
- Існує арабська легенда, яка розповідає, що часник виріс на місці відбитки ноги диявола, тільки що вигнаного з райських садів Едему.