Навіть не знаю чому, але раніше я ніколи не закривала салати з буряка на зиму. Для мене цей овоч міцно асоціювався, в першу чергу, з першими стравами, на зразок борщу або борщу. Рідше – з холодною закускою, що складається їх тертого буряка, чорносливу і волоського горіха. А недавно на ринку я побачила серед квашеної капусти і корейської моркви яскравий і на вигляд неймовірно апетитний салат.
Так у мене і виникла ідея спробувати замаринувати буряк. Порившись в старих записах, я зупинила свій вибір на рецепті салату «Оленка» з буряка, який реально зробити за кілька годин до подачі, а можна закрити на зиму. Саме другий варіант я і пропоную сьогодні. Хоча, чесно зізнаюся, залишила зовсім небагато на пробу і не пошкодувала, що витратила трохи часу на цю дивну заготовку. Якщо у вас немає часу заготовляти на зиму, приготувати його можна в будь-який час, адже буряк та інші інгредієнти для салату доступні завжди.
Більш того, салат «Оленка» з буряка взимку можна використовувати в якості заправки до того ж борщу, нетрадиційним супів або тушкованого картоплі. Але «Оленка» ідеально підходить і в якості холодної закуски до відварного картоплі, рису, м’ясних страв на кшталт смажених котлет або запеченої курки. Давайте почнемо, адже зима не за горами!
Вихід: 3 банки по 500 мл.
Складові:
- 1 кг буряка
- 200 г моркви
- 150 г солодкого перцю
- 150 г цибулі
- 7 зубчиків часнику
- 1/2 стручка чилі
- 1 стакан томатного соку
- 1/3 рафінованої олії
- 1/3 склянки оцту 9%
- 20 г крупної солі
- 20 г білого цукру
Як приготувати салат «Оленка» з буряка на зиму
Спочатку необхідно підготувати всі овочі, для чого спеціальним пристосуванням або звичайним гострим ножем очищаємо тонку шкірку у буряка і моркви. Потім на корейській тертці натираємо промиті і злегка просушені достатньою кількістю серветок коренеплоди (якщо такий девайс відсутня на вашій кухні, використовуйте середню сторону простий терки).
Нашаткувати буряк і морква для салату можна і просто тонкими брусочками – все залежить від того, що ви віддаєте перевагу, і в якості чого збираєтеся використовувати «Оленку».
Крім того, шаткуємо дрібними кубиками або півкільцями очищений від лушпиння цибулю, а також ріжемо порівняно тонкими брусочками солодкий перець, у якого ми попередньо видалили плодоніжки, перегородки і насіння.
Якщо ви дуже любите в зимових салатах солодкий болгарський перець, можна нарізати його більшими скибочками.
На наступному етапі розігріваємо в сотейнику третю частину склянки рафінованої олії, куди після його нагрівання відправляємо цибулю і перець. Обсмаживши інгредієнти близько 5-6 хвилин, закидаємо всередину буряк і морква.
Чи не збільшуючи середній вогонь, смажимо овочі ще стільки ж (5-6, хвилин) після чого вводимо білий дрібний цукор, велику сіль і склянку томатного соку, який можна замінити розведеною у воді томатною пастою або перемеленими в блендері помідорами (5-6 шт. ).
Щоб буряк в салаті зберегла свій яскравий колір, на цьому етапі можна додати в заготовку буквально 1 чайну ложку столового оцту 9% або сік половини лимона.
Нещільно накривши каструлю кришкою, встановлюємо мінімальну температуру і Томім наш салат з буряка «Оленка» 30 хвилин, через які вводимо рубаний часник і шінкованной чилі.
Гострий перець додаємо виключно за смаком або не додаємо взагалі.
Перемішуємо закуску, виливаємо третину склянки оцту і тут же вимикаємо плиту. Далі перекладаємо салат з буряка «Оленка» в чисті банки і, простерилізувавши їх в окропі, закручуємо кришками.
Якщо ви не знаєте, як правильно стерилізувати банки з заготовками на зиму, почитайте про це в рецепті салату «Бережися, горілка!». До речі, відмінне блюдо, рекомендуємо заготовити на пробу банки три-чотири. У наступному році ви обов’язково закрутіть їх побільше.
Після охолодження консервацію можна відправити в комору і вже на наступний день «Оленка», в принципі, готова до вживання. Подавайте цей чудовий салатик разом з м’ясом. У нашій родині в поєднанні з Оленкою люблять звичайний відварну картоплю і рис, запечену курячу грудку зі спеціями і просто вприкуску з білим хлібом.
Зимові заготовки:
- Салат «Анкл Бенс» з кабачків на зиму
- Варення з гарбуза з апельсином
- Варення з бузини з калиною
- Соус ткемалі на зиму
- Заправка для борщу з буряком на зиму
- Мариновані помідори в желатині
- Виноградне листя на зиму
- Мариновані помідори «Пальчики оближеш»
- Салат «Тещин язик» з баклажан на зиму
- Салат з баклажанів – смакота на кожен день
Смачного!