Це просте і дієтичне кулінарний винахід готується з філе щуки. Рибні кнелі – відвареної варіант приготування котлет з щуки, але ніжніший, менш жирний і не навантажує організм зайвими калоріями.
Рецепт рибних кнелей з щуки прийшов до нас з давніх часів. Блюдо було популярно на Русі кілька сотень років тому і благополучно перекочувало в сучасне меню.
Спосіб приготування риби не займає багато часу. Рецепт припаде до смаку тим людям, хто є прихильником здорового харчування.
Складові:
- філе щуки – 450 г
- курячі яйця – 2 шт.
- манна крупа – 3 ч. л.
- сіль – ½ ч. л.
- ріпчаста цибуля – 1 шт.
- чорний перець – за смаком.
Спосіб приготування:
Слід набрати в каструлю два літри холодної води і довести на плиті до кипіння.
Рибу обов’язково розділіть на філе, попередньо звільнивши від шкіри. Кістки ретельно видаляються з м’яса. Вони знадобляться для бульйону.
У киплячу воду опустіть всі відходи від оброблення філе. Рибний відвар кип’ятиться на невеликому вогні 15 хвилин.
Подрібніть м’ясо з використанням м’ясорубки. Фарш проверніть двічі, щоб уникнути попадання кісток в готових кнелями. Від його легкості і ніжності залежить якість страви.
До риби доповісте манну крупу, сіль, збиті яйця і перець. Борошно в складі категорично забороняється. Кількість манки можна збільшувати, тому що ви ризикуєте зіпсувати результат.
Вимісити компоненти до збитого і однорідного стану.
Половинку цибулини подрібніть за допомогою терки або м’ясорубки. Приправте нею фарш на самому останньому етапі.
Мокрими руками формуйте круглі кнели і складайте їх для варіння. Ліпити їх потрібно швидко, тому що кнелькі не тримають форму і розкисають. Недосвідченої господині необхідно формувати колобки по одному і відразу ж опускати в окріп.
У проціджений бульйон засипте подрібнений кільцями, що залишився лук, і кладіть по одній рибній кульці. Блюдо підсолити. Для дитячого харчування рекомендується додавання 1/3 чайної ложки цукру. М’ясо щуки в солодкому бульйоні заграє новими смаковими відтінками.
- З моменту закипання блюдо вариться двадцять хвилин. Готові кнелі спливуть на поверхню. Подавати рибні кульки можна і в холодному, і в гарячому вигляді. Гарячі кнелі обов’язково заливаються бульйоном і замінюють суп. Холодні – прекрасна закуска. До неї підійде гірчиця або натертий хрін.
А чи знаєте ви?
- Щука – вид риби не з дорогих, а корисних властивостей має безліч. М’ясо зубастої хижачки багате фосфором і містить мало жиру. Тому саме ця риба широко використовується для приготування різних страв для діток і входить в меню розвантажувальних дієт.
- Аналогічним способом можна приготувати кнелі з філе інших видів риб.
Автор: tatka.