Звичайної вареною ковбасою сьогодні важко когось здивувати, адже супермаркети просто заповнені м’ясними делікатесами. А ось ковбаса, приготована самостійно з суміші м’яса і горіхів – це щось новеньке! Давайте пробувати.
Приготувати варену ковбасу в домашніх умовах – завжди вважалося вищим пілотажем в домашній кулінарії. Багато хто з нас помилково вважають, що це дуже трудомісткий процес, який можуть осилити тільки обрані. Якби ви знали, що насправді, ви готуєте страви куди складніше і при цьому вважаєте, їх зовсім простими. Приготуйте ковбасу один раз, і ви все зрозумієте самі. Рецепт, який зараз перед вами, однозначно, можна віднести до найсмачніше м’ясного делікатесу. Ковбаса, та ще й з горіхами! Кавказька кухня, така самобутня і смачна, давно демонструє світу страви з горіхами. Волоські горіхи в рецептах Кавказу ви знайдете в інгредієнтах різних соусів, які подаються до м’яса і риби, в десертах і салатах. Вони навіть присутні як загусники для супів. А можете собі уявити, наскільки оригінально за смаком поєднуються горіхи з м’ясом. Ковбаса з горіхами завжди буде ідеальною закускою на будь-якому торжестві.
Складові:
- свинина жирна – 500 г
- яловичий фарш – 400 г
- курячі стегенця – 3 шт.
- волоський горіх чищений – 1 ст.
- мускатний горіх тертий – 1/2 ч. л.
- суміш чорного перцю меленого і сухого часнику – 3 ст. л. (Пропорція 1: 2)
- вода крижана – 150 мл
- сіль за смаком
- оболонка для ковбас або синюга бараняча.
Як готувати:
Свинину наріжте невеликими шматками і складіть в блюдо.
Додайте яловичий фарш і зрізане філе з стегенець.
Волоські горіхи переберіть, щоб не попалася шкаралупа. Додайте до м’яса.
Всипте суху суміш з чорного перцю і сухого часнику. Співвідношення часнику до перцю становить 2: 1. Сухий часник можна замінити свіжим, видавленим через прес. На вказану кількість інгредієнтів вам вистачить однієї головки часнику.
Додайте тертий мускатний горіх і посоліть. Влийте в фарш воду. Розмішуйте фарш в куттері або руками близько 5 хвилин. Всі інгредієнти повинні рівномірно розташовуватися. Залиште фарш маринуватися в холодильнику на ніч.
Для набивання підійде досить широка в діаметрі бараняча синюга або ковбасні оболонки, які можна купити в інтернет-магазинах, що спеціалізуються на ковбасному виробництві. Оболонка повинна бути набита туго. У черевах або оболонці не забудьте зробити в декількох місцях проколи голкою, через які будуть виходити надлишки повітря. Якщо ви цього не зробите, то при нагріванні, під тиском гарячого повітря зсередини, черева може лопнути. Якщо у вас немає оболонки для ковбас і немає черева, не впадайте у відчай. Ви завжди зможете її замінити простим трубчастим бинтом. Кінці оболонки зв’яжіть шпагатом.
Вариться ковбаса з горіхами при найнижчій температурі близько 2 годин. Важливо, щоб вода не кипіла при варінні, а злегка тремтіла. Після закінчення варіння потрібно остудити батони під холодною водою, потім покладіть їх у холодильник на 5 годин.
- На холоді розкриється смак чорного меленого перцю, і ковбаса придбає потрібний аромат і смак. Страва подається як закуска холодним.
Господині на замітку:
- Зазвичай синюга (черева) має специфічний, ледве вловимий запах, який багатьом неприємний. Щоб від нього позбутися, потримайте черева 30-60 хвилин в розчині столового оцту або в розбавленому наполовину лимонному соці. Можна в цей розчин також додати трохи подрібненого ріпчастої цибулі.