Багато хто знає про користь айви, але не всі господині вміють її маринувати і заготовлювати іншими способами на зиму і тому не ризикують її використовувати. І даремно. Адже в холодну пору року заготівля з цього плоду часто стає просто незамінною при приготуванні деяких страв.
Виявляється, можна готувати не тільки з айви варення, джеми або компот з айви на зиму. Вона може стати прекрасним доповненням для страв з м’яса. Коли ми запікаємо курку чи качку і додаємо до них яблука, то така їжа розходиться на ура. А спробуйте яблука замінити айвою. І ось уже вийшло нове і незвичайне блюдо! Оригінальна і не менш смачне.
Інгредієнти для маринованої айви:
(На 1 літрову банку)
- 450 г айви
- 450 мл води
- 100 г цукру
- 2 ст.л. оцту 9%
- 3 шт гвоздики
- дрібка солі
Заготовити айву на зиму можна без додавання цукру, оцту, солі і спецій. В цьому випадку айва вийде зовсім без смаку, але для приготування страв з м’яса у вас буде більше можливостей грати смаками.
Маринована айва на зиму – рецепт приготування
Айву необхідно ретельно промити щіткою і очистити від жорсткої шкірки.
Потім розрізаємо плід навпіл і вирізаємо насіння і плівочки. Кожну половинку нарізаємо шматочками побільше. Товщиною приблизно в пару сантиметрів. І, щоб часточки не потемніли, заллємо їх холодною водою.
У високій каструлі окремо гріємо воду. І на середньому вогні бланшируємо плоди приблизно від 5 до 7 хвилин. Це залежить від жорсткості фруктів.
Поки готуються часточки айви, займемося стерилізацією скляних ємностей для заготовки. Банки потрібно потримати до 5 хвилин на паром, кришки прокип’ятити.
Після бланшування воду зціджувати в інший посуд. Ні в якому разі не виливайте воду, вона буде ще потрібна! У стерилізовані банки укладаємо варені часточки.
Воду, яку зцідили, ставимо на плиту на вогонь і доводимо її до кипіння. Коли вона закипить, додаємо цукор, сіль, оцет, прянощі. І прокип’ятіть буквально одну хвилину.
Якщо ви хочете заготовити айву на зиму без смаку, як є, не додавайте перераховані вище інгредієнти, а просто закип’ятіть відвар з айви.
Отриманим маринадом або відваром заливаємо баночки з айвою. До верху дещо не доливаємо. Накриваємо банки кришечками.
У велику каструлю викладаємо на дно х / б рушник, наливаємо теплу воду і ставимо туди банки з маринованої на зиму айвою для стерилізації.
Стерилізуємо за схемою: підлогу літрові ємності – 12 хвилин, літрові кип’ятимо 20 хвилин.
Після закінчення визначеного часу банки акуратно дістаємо з каструлі і закочує спеціальним ключем. Обов’язково перевертаємо і вкутуємо. Нехай в теплі постоять до повного охолодження – приблизно до двох діб. Далі заготовки можна прибрати в прохолодне приміщення для більш тривалого зберігання.
Маринована айва на зиму готова!
Тепер ви з легкістю взимку зможете приготувати чудовий гарнір до м’яса. А шматочки заготовленої айви додадуть плову незвичайний аромат витончений смак.
Рецепт маринованої айви на зиму підготувала Софія.