Влітку завжди хочеться зими, взимку – літа. Ми не може управляти порами року, але зате зробити корисні заготовки на зиму – цілком! Якщо ви звикли додавати свіжу зелень по всіх усюдах, то просто зобов’язані запастися нею про запас. Найідеальніший спосіб – глибоке заморожування. Але не кожен має в своєму розпорядженні спеціальними морозильними камерами в домашніх умовах. Тому відмінно підійде і звичайна морозильна камера звичайного холодильника.
Головне – зелень повторно не заморожувати! Вона втратить свій зовнішній вигляд, колір і смакові якості.
А заморозити зелень на зиму можна абсолютно будь-яку: кріп, петрушку, кінзу, селера, м’яту, мелісу і все, що душа забажає. Чи не підійде хіба що зелений салат та салатні листя. Заморожена зелень набагато смачніше і ароматні сушеної – це факт. Важливо, щоб у вашій камері не було зайвих неприємних запахів, так як будь-які заморожені продукти їх дуже швидко вбирають.
А крім зелені, на зиму можна заморозити:
- Перець для фарширування
- груші заморожені
- Болгарський перець нашатковану
- Пюре з чорної смородини
- будь-які ягоди
Що потрібно для заморозки:
- зелень
- контейнери
- харчові пакети
- тканинне або паперовий рушник
Отже, як же заморозити зелень на зиму – проста і докладна інструкція
Зелень замочити в холодній воді (особливо, якщо дуже брудна, тільки з грядки) на кілька хвилин. Потім промити під проточною водою.
Струсити воду, обсушити на рушник, щоб пішло максимальну кількість вологи, і перебрати. Якщо зелень занадто мокра, її краще розкласти на рушник до повного висихання.
Підготовлену зелень дрібно порубати ножем.
Можна заморозити окремо тонкі і товсті гілочки. Тонкі гілки і листочки зазвичай використовуються для додавання безпосередньо в блюдо, а стебла – для бульйоном.
Наприклад, селера або петрушку я зазвичай заморожують окремо.
Отриману заготівлю скласти в сухий пластиковий контейнер, накрити кришкою і поставити в низькотемпературну камеру.
Замороження зелені на зиму в контейнерах хороша тим, що вона при цьому не спресовується, і взимку вам буде зручно взяти потрібну кількість без праці. Але такий спосіб більше підходить тим, у кого є велика камера.
Якщо морозилка у вас маленька, заморожувати зеленушку можна в звичайних харчових пакетах. Наочно подивитися можна в інструкції по заморожуванню болгарського перцю на зиму.
Товсті зелені стебла можна нарізати (якщо це селера) або залишити як є, і так само прибрати для заморожування в пластиковий контейнер або пакет. Такі стебла (селери або петрушки) я зазвичай додаю в бульйони для більш вираженого аромату, потім викидаю після того, як бульйон готовий.
Приємного вам апетиту взимку!
За докладну інструкцію по заморожуванню зелені на зиму дякуємо Наталю.