Ароматне, пікантне і яскраве зимове варення створено з східного плоди хурми. Для виготовлення варення рекомендується використовувати тільки стиглі, але, бажано, пружні плоди хурми, так як «терпкі» фрукти (після теплової обробки) набувають ще більш неприємний смак. Хурма, використовувана для виготовлення десерту, повинна бути стиглої, але не перестиглої. Так вона зможе зберегти свою форму і текстуру.
Щоб солодкість не вийшло нудотно-солодкою, ви можете додати в ємність з сиропом дрібку лимонної кислоти або ложку лимонного соку. Так маса стане прозорою і придбає легку кислинку.
За таким принципом можна створити варення з додаванням і інших плодів. Хурма добре поєднується з мандаринами, грушами, апельсинами або яблуками. У кожному разі, у вас вийде не менш яскраве і пікантне зимовий варення, яким ви зможете насолоджуватися холодними вечорами.
Пропоную вам подати варення з хурми до чаю з домашнім тортом. Мій улюблений – торт «Рижик». Рецепт не вимагає особливої вправності, але вам знадобиться трохи вільного часу. Неземну насолоду двома цими десертами вам гарантовано!
Складові:
- 500 г хурми
- 300 г цукру
- 100 мл води
- щіпка лимонної кислоти
Приготування варення з хурми
Щоб хурма зберегла свою форму, її необхідно опускати в киплячий сироп. Готуємо солодку суміш: насипаємо в сотейник цукор-пісок і додаємо очищену воду. Доводимо до кипіння і варимо на середньому вогні 8-12 хвилин.
Подрібнюємо яскраві плоди невеликими шматочками. Також можемо нарізати хурму для варення тонкими часточками як вам зручно.
Викладаємо підготовлену хурму в киплячу солодкий сироп для варення.
Готуємо варення з хурми 35-42 хвилини на невеликому вогні при повільному кипінні, час від часу перемішуємо заготовку (щоб плоди хурми рівномірно просочилися сиропом).
Намагаємося максимально прибрати піну (яка утворилася при кипінні) і виливаємо варення з хурми в чисту стерильну банку. Закриваємо кришкою, і можна зберігати в холодильнику близько 2 тижнів. Але це варення виходить занадто смачним, довго воно у вас не протримається.
Варення з хурми можна заготовити і на зиму. Для цього його закочують в банки звичайними бляшаними кришками.
Смачного!
- Варення з айви
- Варення з гарбуза з апельсином
- Варення з бузини з калиною
- Варення з винограду з лимоном
- Варення з кабачків з курагою
- Варення з персиків п’ятихвилинка
- Варення з персиків часточками