Солодкий болгарський перець володіє величезним запасом корисних речовин, процес в’ялення дозволяє зберегти майже в первозданному вигляді. Перець позбавиться від зайвої вологи, але все одно залишиться м’яким. Часник, пекучий перець, сухі приправи створять на м’якоті перцю ароматну скоринку. В’ялений перець зберігають, затока рослинним маслом. Потім це масло можна використовувати в салатах і соусах, воно придбає дуже приємний смак. «Човники» в’яленого перцю подають з відварною картоплею, домашнім сиром, якими м’ясними і рибними стравами.
Інгредієнти для приготування в’яленого перцю на зиму:
- болгарський перець – 1,5 кг
- часник – 2 головки
- гіркий перець – 1 стручок
- суміш сухих італійських трав – 1,5 ст. л.
- сіль – 1,5 ч. л.
- рослинну олію (соняшникова чи оливкова) – 200 мл
Рецепт приготування в’ялених перців в домашніх умовах:
Для заготівлі на зиму краще взяти червоний і зелений перець, щоб переконатися, як забарвлення може змінити смак готового продукту. Червоні часточки будуть ніжними з м’яким солодкуватим присмаком, а зелені половинки виявляться більш гострими і щільними. Подавати їх потрібно попарно, контраст смаків створює дивовижний ефект.
Перець миють, перебирають. Від млявих і пошкоджених плодів краще відразу відмовитися. Слід вибирати сорти з товстої соковитою м’якоттю. Вони вялятся довше, зате за смаком будуть бездоганними.
Солодкий перець розрізають на половинки, витрушують насіння.
Часник чистять, миють. Зубчики нарізають тонкими часточками. У кожну половинку перцю кладуть по 2-3 пластинки часнику.
Перець посипають італійськими травами і сіллю. Якщо немає готової суміші сухих прянощів, можна вибрати сухі подрібнені приправи за своїм розсудом: кріп, базилік, орегано. Приправи можна розсипати сміливо, не побоюючись надлишку. А солити треба дуже обережно, щоб в кожну половинку потрапило лише кілька крупинок. В’ялений перець не повинен вийти пересоленим. М’якоть пекучого перцю нарізають мініатюрними шматочками, посипають ними половинки солодкого перцю.
Перець викладають у лотки електросушарки, включають стандартний режим. Перець стане в’яленим через 10-12 годин. В’ялити овочі можна і в духовці, але в ній повинен бути рівень нагріву – 100 градусів. Якщо шкала починається з більш високих температур, перець стане запеченим. У духовці перець стане в’яленим через 4-5 годин, але його смак суттєво поступається продуктам, виготовленим в електросушилке.
В’ялений перець можна відразу подати до столу. Пряні гострі половинки – це повноцінна оригінальна закуска.
Якщо передбачається тривале зберігання в’яленого перцю, то банку слід попередньо простерилізувати. Перець укладають вертикально, щільно притискаючи один до одного. Часник і прянощі при висушуванні щільно приклеюються до м’якоті. Банку заливають будь-яким рослинним маслом: використовують як оливкова, так і соняшникова. Банку не потрібно герметично закочувати, достатньо накрити її будь стерилізованої кришкою.
Якщо в кухні не занадто жарко, перець можна зберігати на відкритому полиці, яскрава заготівля виглядає дуже декоративно. Для тривалого зберігання в’ялений перець відправляють в холодильник.
Смачного!