Ревінь не дуже смачний в сирому вигляді, але з його соковитих стебел можна зварити смачне і навіть екзотичне варення. Щоб надати десерту насичений смак, потрібно додати при варінні шматочки апельсина.
Варення з ревеню кожен раз навіває мені спогади з дитинства. На подвір’ї у бабусі з дідусем росло дуже багато високих кущів з великими, лапчастими листю на товстих червонувато-зелених черешках. Це був ревінь, з якого бабуся варила на початку літа смачне, терпке з кислинкою, незвичайне за кольором, зелене варення, іноді додаючи в нього пелюстки троянд. Намазавши на ароматний домашній хлібець шматочок вершкового масла, від щирого серця зверху накладаєш горбкуватий шар цього дивовижного варення з ревеню. Відкушуєш і … смачніше нічого ти не їв!
Варення з ревеню на початку літа – наша сімейна традиція. Спочатку його варила бабуся, потім мама, а тепер і я, модернізувавши його додаванням апельсинового соку і цедри. З превеликим задоволенням ділюся його рецептом з Вами. Думаю, Ви не проти покуштувати це чудове варення з легким ароматом цитрусових. Зима спитає, де ви влітку були ?! І хочу нагадати, що на сайті є чудовий рецепт варення з ревеню з червоною смородиною і вишнею.
Складові:
- стебла ревеню – 0,5 кг
- цукор – пісок – 0,5 кг
- апельсин великий – 1 штука (близько 300 г).
приготування:
- Стебла ревеню промити і обсушити, поклавши на чистий кухонний рушник.
- За допомогою ножа або просто рукою почистити стебла ревеню, знімаючи тонкими смужками верхню грубу шкірку.
- Очищені стебла нарізати невеликими кубиками, зі сторонами близько 5 міліметрів.
- Нарізану кубиками ревінь скласти в емальований чашку відповідного розміру, засипати цукром-піском, перемішати, накрити чистим рушником і залишити на 12 годин при кімнатній температурі. За цей час цукор повністю розтане, і ревінь добре пустить сік.
- Чашку з спустити соком і ревенем поставити на газ, на повільному вогні довести до кипіння, знімаючи піну (якщо вона раптом буде утворюватися, у мене її не було) і варити близько 5 -10 хвилин, час від часу перемішуючи дерев’яною ложкою.
- Зварену суміш з ревеню і цукру залишити на 5 – 6 годин.
- Апельсин добре помити, розрізати на 2 половинки і за допомогою соковижималки для цитрусових вичавити сік.
- Апельсинову цедру очистити від внутрішнього білого шару – альбедо і нарізати невеликими шматочками.
- Додати порізану невеликими шматочками апельсинову цедру і апельсиновий сік в чашку зі звареною сумішшю з ревеню і цукру, перемішати і поставити на газ, на повільний вогонь і довести до кипіння.
- Після закипання поварити варення 5-10 хвилин, помішуючи дерев’яною ложкою, до легкого загустіння. Варення у міру охолодження ще загусне.
- ! Будь-яке варення краще заважати дерев’яною ложкою. Використовуючи ложку з дерева при варінні варення, можна бути впевненим, що воно не змінить смак. Металева ложка реагує з кислотами ягід і фрукт, що позначається на смаку варення.
- Гаряче варення розлити по стерилізованим банкам і закрити чистими кришками. Смачного!
Господині на замітку:
- Збір ревеню проводиться до середини червня, коли він в самому соку. Потім шкірка у черешків стає грубіше, сухий і волокнистої, що позначається на смаку варення.
- Варення з ревеню можна з успіхом зварити в мультиварці.
- Апельсин можна сміливо замінити лимоном.
- З листя і стебел ревеню можна зварити смачний компот.
- Зберігати варення з ревеню з апельсиновим соком і цедрою в прохолодному місці.
- Таке варення – хороша начинка для солодких пирогів і пиріжків.
- Також з ревенем можна приготувати соус чатні до м’ясних страв http://na-vilke.ru/sous-chatni-iz-revenya-luka.html.