Смачне, корисне і красиве заливне з курки і овочів в формах – відмінне блюдо для гурманів, прихильників здорового харчування та невиправних естетів.
Холодець, або холодець – улюблене всіма блюдо, без якого не обходиться, мабуть, жодна святкове застілля. Як м’ясної основи для приготування заливного використовують свинину, яловичину, курку або рибу. Холодець з курки в формах, яке ми будемо готувати сьогодні, виходить особливо ніжним, бульйон має насичений смак і світлий колір. А щоб внести нотку різноманітності, збагатити смак і користь звичного нам страви, ми додамо в заливне трохи різнобарвних овочів: морква, зелений горошок і кукурудзу. Таке заливне з куркою і овочами виглядає на столі особливо яскраво, смачно і святково.
Складові:
- куряче м’ясо – близько 400 грам
- невелика морква – 1 шт.
- ріпчаста цибуля – 2 шт.
- заморожений зелений горошок – 75 г
- заморожена кукурудза – 75 г
- чорний перець – 5-6 горошин
- лавровий лист – 2-3 листочка
- швидкорозчинний желатин – 20 г
- вода – 1 л
- сіль за смаком.
Примітка: як м’ясної складової для приготування заливного можна використовувати будь-які частини курки (стегна, ніжки, філе), причому як домашньої, так і магазинної. Заморожені овочі можна замінити свіжими.
Спосіб приготування
- М’ясо ретельно промити, при бажанні звільнити від шкірки і скласти в глибоку каструлю. Залити водою так, щоб вона повністю його покрила.
- На великому вогні довести воду до кипіння, після чого старанно зняти піну. Додати очищені овочі – цибулю і моркву. Подрібнювати їх не потрібно. Зменшіть вогонь, варіть м’ясо близько 1,5 годин. Якщо курка домашня, то час варіння потрібно буде збільшити.
- Приблизно через 40 хвилин цибулю і моркву вийняти з бульйону (цибуля викинути, а морква на час відкласти в сторону). Тепер додаємо в бульйон перець, лавровий лист і сіль.
- Поки вариться м’ясо, відварити окремо зелений горошок і кукурудзу. Овочі повинні стати м’якими, але не втратити свою форму.
- Готовий бульйон процідити (його кількість за час варіння повинно відчутно зменшитися), а м’ясо відокремити від кісток і розібрати на невеликі шматочки.
- У невеликій кількості холодної води (близько 100 мл) розмішати желатин.
- Отриману суміш з’єднати з 500 мл бульйону, а потім прогріти на слабкому вогні, безперервно помішуючи, до повного розчинення желатину. До кипіння бульйон не доводити.
- На дно силіконових формочок (зазвичай використовуються для приготування кексів) викласти трохи варених овочів: горошок, кукурудзу і нарізану кубиками моркву. Поверх них рівномірно розподілити м’ясо і залити все злегка остигнув курячим бульйоном.
- Залишити в холоді мінімум на 5 годин, а після застигання акуратно витрусити заливне на блюдо. Змащувати формочки маслом немає необхідності, холодець і так з них вийде легко, не втративши при цьому свою форму.
- Викладіть заливне на красиву тарілку і швидше подавайте гостям. Можете не сумніватися, що таке смачне і гарне блюдо зникне зі стола найпершим!
Господині на замітку:
- Курячий бульйон стане ще смачніше, якщо при варінні в нього додати трохи корінців петрушки або селери.
- В самому кінці додайте в бульйон 1-2 часточки подрібненого часнику. Дайте настоятися 5-10 хвилин і процідіть. Бульйон завдяки часнику придбає приємний аромат і смак.
- Колірна гамма заливного стане різноманітнішим, якщо в форму для нього покласти подрібнену білок відвареного яйця, зелень петрушки або кропу.
- Якщо ви віддаєте перевагу готувати куряче заливне без желатину, варіть бульйон з додаванням курячих лапок (200г). Лапки в готову страву ми класти не будемо, але завдяки наявності в них хондроїтину, який розчиниться в бульйоні в процесі варіння, бульйон відмінно застигне.