Що може бути смачніше, ніж тонкий трохи солоний і ароматний шматочок червоної риби. Така закуска першої відлітає і зі святкового столу, і під час сімейних посиденьок
Ще до недавнього часу я вважала, що будь-яка солона червона риба – продукт виключно магазинний. Особливо мені подобалася кета пряного посолу – ароматна, слабосолона, з ненав’язливими нотками якихось спецій. Правда, в наших магазинах таку знайти було непросто, тому і насолодитися смачною рибкою вдавалося нечасто. А все через те, що я не знала, чи можна і як засолити кету в домашніх умовах.
Спасибі сусідці – розповіла, як солити кету з прянощами правильно і смачно. Виявилося, що рецепт зовсім нескладний! Та й для сімейного бюджету цей варіант більш ніж прийнятний, так як свіжа або заморожена кета значно дешевше, ніж вже засоленная. До речі, за цим рецептом можна солити і морожену рибу – просто дайте їй повністю відтанути при кімнатній температурі або в плюсовій камері холодильника.
Риба, засоленная таким способом, виходить дуже ніжною і смачною. Крім кети, так можна готувати пряну горбушу, сьомгу, форель і навіть скумбрію. До речі, ось рецепт засолювання горбуші.
Складові:
- кета – 800-900 м
- сіль – 2 ст.л.
- цукор – 1 ст.л.
- чорний мелений перець – 0,5 ч.л.
- лавровий лист.
Спосіб приготування:
Для початку підготуємо рибу. Краще брати шматок з середини великої тушки. Очищаємо його від внутрішніх плівок, моєму, підсушують рушником. Якщо кета – свіжоморожена, то попередньо потрібно розморозити її.
У зручній ємності змішуємо сіль, цукор і перець. Свіжозмелений буде більш ароматним, тобто і рибка вийде смачніше.
Розрізаємо шматок кети уздовж, витягуємо хребет. Решта кістки – по можливості. Шкіру знімати не потрібно. Натираємо обидві половинки з двох сторін сумішшю спецій. Викладаємо шматочки в зручну ємність з кришкою.
Лавровий лист ламаємо в дрібну крихту і посипаємо рибу. До речі, якщо у вас є якісь улюблені спеції, то теж можете їх додати. Головне, не перестаратися, щоб не перебити натуральний аромат червоної риби.
- Накриваємо посуд з кетой кришкою і відправляємо в холодильник на добу. Після дістаємо, зчищають залишилися сіль і спеції, видаляємо кісточки і нарізаємо на тонкі скибочки. Збризгуємо будь-яким рослинним маслом без запаху. Подаємо з часточками лимона або на шматочку хліба.
Господині на замітку:
- Щоб задоволення нічим не запаморочилось, важливо розуміти, скільки по часу можна зберігати червону рибу, засолену таким чином. Бажано, щоб термін не перевищував 7-8 днів. Зберігаємо шматочки в невеликому контейнері з кришкою на середній полиці холодильника. Не забуваємо додати рослинне масло.
- Якщо раптом ви засолили занадто багато кети, то можна продовжити термін її зберігання, відправивши надлишки в морозилку. Правда, так не бажано робити, якщо перед засолкою риба вже піддавалася заморожуванню.