Гарбуз – один з моїх улюблених овочів. З неї ж стільки можна приготувати – супи, каші, пироги, напої. Цього року урожай гарбузів просто неймовірний, тому я вирішила її ще й законсервувати, зваривши смачний сік.
Гарбузовий сік – це чудовий напій, яким найчастіше пригощають діток на початку їх прикорму. Але й дорослі не відмовляться від стаканчика-другого. У нашій родині ніколи його не готували, частіше це були компоти, киселі, але не сік. Ось я вирішила поекспериментувати і зварити гарбузовий сік на зиму – вийшла дуже смачна заготівля! Тепер на покупку магазинних соків в нашому будинку табу, п’ємо тільки домашні корисні напої, виключно з натуральних інгредієнтів.
Сподобався саме цей рецепт ще й простотою, адже консервувати такий сік можна без стерилізації, застосування соковижималки і т.д. Потрібно просто зварити все, провести нескладні маніпуляції і закрити за допомогою ключа!
Складові:
- гарбуз очищена – 2-2,5 кг
- цукровий пісок -1,5 ст.
- лимонна кислота – ½ ч. л.
- вода -2 л + 0,5 ст.
Як приготувати:
- Гарбуз ретельно промиємо і очистимо від шкірки. Після ізвлечём м’якоть і кісточки. І потім вже підготовлений овоч нарізаємо великим кубиком (приблизно 3 * 3 см), як на фото.
- Кубики гарбуза викладаємо в каструлю з товстими стінками. Вливаємо воду (0,5 склянки). Закриваємо казан кришкою і ставимо на повільний вогонь. Готувати гарбуз потрібно близько 20 хвилин, поки вона не стане м’якою. Час томління залежить від сорту гарбуза.
- Коли гарбуз стане м’якою і майже вже перетвориться в пюре, знімаємо її з вогню.
- За допомогою блендера пюріруем гарбузову масу. Ретельно подрібнюйте, щоб не залишилися волокна.
- Тепер потрібно зробити сироп з води, що залишилася, цукру і лимонної кислоти. Доведіть сироп до кипіння і зменшіть вогонь.
- У киплячу рідину перекладіть гарбузове пюре, будьте обережні, не обпечіться.
- Перемішайте інгредієнти до однорідного стану. Додайте вогонь, продовжуйте варити сік 10-15 хвилин після закипання.
- Готовий напій розлийте по простерилизованнимбанкам або пляшках. Залишилося тільки закатати сік.
Господині на замітку:
- Зберігати сік з гарбуза найкраще в темному і прохолодному місці, куди не дістають сонячні промені.
- З таким яскравим напоєм не страшна ніяка зимова хандра, випив кілька ковтків смачного соку, і нахлинули спогади про тепле літо.
- Ось рецепт гарбузово-мандаринового соку.