Про те, яку посуд використовувати в мікрохвильовці можна, я вперше замислилася після невдалого досвіду з тарілкою з малюнком. Прилад залишився цілий, але іскор було чимало.
Мікрохвильова піч – одне з кращих винаходів для кухні. Розігрів, розморожування, приготування всіляких страв за допомогою цього девайса проходить зручніше і в рази швидше. Однак все знають, що не будь-який посуд дозволяється ставити в СВЧ. Якщо неправильно підібрати ємність, то може статися все, що завгодно – від попадання в їжу шкідливих речовин до псування самої мікрохвильовки.
Розглянемо докладніше, який посуд для мікрохвильовки підходить ідеально, а з якою потрібно звертатися обережніше. Також зупинимося на деяких тонкощах використання тієї чи іншої кухонного начиння для СВЧ-печей.
Яку посуд використовувати не можна
В першу чергу важливо раз і назавжди усвідомити, які тарілки і каструлі категорично заборонені. Абсолютно не підходить:
- будь-яка металевий посуд. Тобто алюмінієва, мідна, сталева, емальована і чавунна. Метал не пропускає мікрохвилі, до того ж може накопичувати електрозаряд. Значить і їжа не нагріється, і побутовий прилад може зламатися;
- посуд з малюнком, причому, не обов’язково з позолотою – навіть матовий візерунок може бути завдано фарбою, в якій є частки металу, а метал, як ми зрозуміли, під забороною;
- кришталевий посуд, так як вона з природного матеріалу, в складі якого є метал;
- форми з фольги;
- одноразовий посуд зі звичайного пластика або паперу, просоченої воском;
- керамічна без глазурі.
Небажано гріти їжу в посуді з тонкого скла – воно хоч і пропускає хвилі, але може не витримати температурних перепадів.
Посуд, яка підходить для мікрохвильовки
Асортимент посуду, яка відмінно підходить для мікрохвильовок з кожним роком збільшується. Ще років 10-15 тому знайти таку було важкувато, тим більше, якщо хотілося вписатися в загальний дизайн кухні. Зараз різноманітність зовнішнього оформлення, форм і корисного об’єму вражає. Однак, головне – матеріал, з якого зроблена вся ця краса.
Скляний посуд
Тарілки, салатниці, форми для запікання і каструлі з товстостінного жароміцного скла можна сміливо назвати ідеальним варіантом для мікрохвильової печі. Відмінно пропускає хвилі, прості в догляді, а також годяться для експлуатації в духовці, на газовій плиті і т.д.
У такому посуді зручно готувати абсолютно будь-які страви, наприклад, простий пиріг «швидкий маннік» я роблю завжди саме в скляній формі.
Єдине, що я хотіла б порекомендувати – вибирайте круглі форми або овальні, в таких, на відміну від квадратних, прогрів все ж рівномірніше.
силіконові ємності
Одна з новинок – силіконова посуд для мікрохвильових печей. Вона добре виконує свої функції, не боїться хвиль, перепадів температури і т.д. Крім того володіє відмінними антипригарними якостями – будь-які запіканки, пироги, тістечка в таких формах можна готувати без додаткового змащування маслом.
Важливо купувати ці форми перевіреного бренду, інакше замість чудову річ можна отримати виріб в кращому випадку неприємно пахне, а в гіршому – небезпечне для здоров’я.
Фарфорова, керамічна та фаянсовий посуд
Кераміка, фарфор і фаянс – матеріали, схожі між собою, так як в основі кожного глина. Відрізняються пропорції, технологія виробництва і деякі фізичні властивості, але, в принципі, все це глиняний посуд.
Якщо на них немає візерунків або нанесені малюнки фарбою без металевих частинок, можна застосовувати і для мікрохвильовки. Вони трохи гірше пропускають хвилі, нагріваються, але функції свої виконують добре. Головне, щоб посуд був без тріщин – навіть через найдрібніших тарілка або чашка може просто розлетітися на шматки.
Посуд із пластику
Пластикові лотки, судочках або інші ємності дозволено ставити в мікрохвильову піч, але за однієї умови – пластик цей термостійкий і придатний для СВЧ печей (це можна з’ясувати з значків на посуді).
Деякі види пластика підходять тільки для розігріву, а ось для готування, особливо жирних або солодких страв, їх краще не застосовувати. Ця інформація легко розшифровується з умовних позначень. Справа в тому, що температура плавлення матеріалу може бути нижче температури виру продуктів і пластик попросту почне плавитися, виділяючи в їжу шкідливі речовини.
Папір, поліетилен, харчова плівка
Всі ці матеріали зазвичай застосовують для упаковок, видів яких чимало. Можна в такій тарі ставити їжу підігріватися, але краще на короткий час. Слідкуйте, щоб були отвори для виходу пари, інакше вибухне прямо в печі.
Якщо їжа упакована в фабричних умовах, то про можливість піддавати тару впливу мікрохвиль виробник вказує.
секрети маркування
Підійшов час звернутися до таємничих піктограм на посуді. Отже, яка маркування говорить про те, що ємність можна ставити в НВЧ? Прикладів кілька, але всі вони зрозумілі на інтуїтивному рівні. Наприклад, як на фото:
Також подивіться, як можна очистити мікрохвильову піч від забруднення.
В кінці пропоную короткий відео про деякі особливості посуду для мікрохвильовки: