Кулінарія – це особливий вид мистецтва, нічим не поступається в своїй значущості музики, живопису, танців. Адже на створення багатьох кулінарних шедеврів пішли десятки і навіть сотні років. І, звичайно, на їх формування безпосередньо впливали багато історичні чинники. У кожного блюда є своя багата і цікава історія.
Протягом багатьох століть кулінарії особливе місце приділяється в літературі і живопису. Особливо прославляли кулінарну майстерність голландські художники XVII століття, на чиїх картинах можна було побачити майстерно написані окосту, різноманітні сніданки, печеня, рибні страви, пироги, булочки, десерти і багато іншого. Також і багато письменників-класики дуже смачно і тонко описують різні трапези, що у читача виникає непереборне бажання скуштувати ці страви.
Сьогодні багато господинь можуть похвалитися віртуозним володінням кулінарною майстерністю, де важлива не тільки техніка, а й творчий підхід. Особливе місце в кулінарній книзі кожної господині займають різні салати. Жодне свято, особливо Новий Рік, не обходиться без олів’є, вінегрету або оселедця під шубою – ці салати стали вже традиційними. Не менш популярним на святкових столах є і такий надзвичайно красивий, смачний і корисний салат, як «Гранатовий браслет».
Щоб приготувати салат гранатовий браслет, Вам знадобиться:
- 1-2 граната;
- 2 середньої відвареної моркви;
- 1 гол. дрібно посіченою і обсмаженої цибулі;
- 2 відварених картоплі;
- 2 середні головки відвареного буряка;
- 200 м курячого філе в відварному або копченому вигляді;
- 2 яйця;
- Трохи волоських горіхів;
- 2 зубчики часнику;
- майонез;
- Спеції та сіль за смаком.
Яйця і все відварені овочі натираємо на дрібній тертці. На середину блюда для салату ставимо склянку і укладаємо навколо нього всі інгредієнти шарами в наступній послідовності:
- картопля, сіль, спеції і майонез;
- половина буряка, сіль і майонез;
- морквина, сіль і майонез
- подрібнені волоські горіхи;
- половинка курячого філе, майонез;
- цибуля;
- яйця;
- інше філе курки;
- що залишилася половинка буряка, сіль і майонез.
Стакан виймаємо з салату, а сам салат прикрашаємо зернами граната. Такий “браслет” сам по собі дуже гарний, але для оригінальності можна прикрасити його трояндочкою з нарізаною тонкими скибочками буряка і зеленню. Ставимо салат в холодильник для просочення на 12 годин.
Для опису рецепта салату “гранатовий браслет” використаний наступний джерело – easydine.ru.