Я була так задоволена результатом випічки заварного хліба, що вирішила далі поекспериментувати в цьому напрямку. Цього разу я вирішила спекти заварний фруктовий хліб, і не прогадала. Хліб вийшов просто чудовим. Насичений курагою, чорносливом, родзинками і горіхами цей хліб доставляє незабутнє смакове задоволення. Відмінний десерт, чудове ласощі зрадить звичайному чаювання святкову атмосферу. А якщо ще шматочок цього заварного хліба з сухофруктами і горіхами намазати вершковим маслом або свіжою домашньою сметанкою, то це вже буде … А ось спечіть, покуштуйте і дізнаєтеся що буде!
Складові:
для заварки:
- борошно вищого сорту – 50 грам
- окріп – 100 мілілітрів
для тесту:
- борошно житнє обдирне – 100 грам
- борошно другого сорту – 200 грам
- дріжджі сухі активні – 1,5 чайної ложки
- рослинне масло – 2 столові ложки
- цукор – пісок – 20 грам
- сіль – 1 чайна ложка
- вода – близько 80-100 мілілітрів
для добавки:
- родзинки – 45 грам
- курага – 75 грам
- чорнослив – 60 грам
- ядра лісових горіхів – 40 грам
для посипання:
- повітряна пшениця – 4 столових ложки.
приготування
- Приготувати «заварку»: в чисту невеликого розміру насипати необхідну кількість борошна, залити крутим окропом, перемішати ложкою, щоб запобігти утворенню сухих грудочок. Банку з «заваркою» щільно закрити кришкою, укутати в теплий рушник і залишити на 2 години.
- Активувати сухі дріжджі. Для цього в ємність з необхідною кількістю теплої води додати сухі активні дріжджі і цукор – пісок, добре перемішати і залишити на 15- 20 хвилин. Коли на поверхні ємності утворюється пінна шапка, значить, що дріжджі активувалися.
- Родзинки, курагу і чорнослив помити, скласти в глибоку чашку, залити водою і залишити на хвилин 20 для розм’якшення. Потім воду злити, родзинки залишити цілим, а курагу і чорнослив нарізати невеликими шматочками.
- У глибоку чашку просіяти борошно 2-го сорту і борошно житнє обдирне, влити рослинне масло, додати сіль і перемішати дерев’яною ложкою.
- Потім в борошняну суміш додати нарізані невеликими шматочками курагу і чорнослив, родзинки і лісові горіхи, перемішати.
- Активовані дріжджі з рідиною додати в «заварку» додати і добре перемішати.
- В борошняну суміш з додаванням сухофруктів і горіхів додати суміш з «заварки» з активованими дріжджами, добре перемішати дерев’яною ложкою. Як тільки перемішувати стане важко, викласти тісто на пріпиленний борошном обробну дошку і добре вимісити тісто. Тісто по консистенції – досить вологе і липке.
- Приготоване тісто покласти в глибоку чашку, накрити чистим рушником, залишити для підйому на 1,5 години.
- Що піднялося тісто обмять, виклавши на обробну дошку, присипану достатньою кількістю борошна. Тісто розділити на 2 рівні частини, близько 450 грам кожна. З кожної частини тесту сформувати невеликі круглі буханці Можна використовувати невеликі круглі форми для випічки хліба.
- Поверхня тесту змастити за допомогою пензлика водою і посипати повітряної пшеницею, злегка вдавлюючи її в тісто.
- Накрити рушником форми для випічки з тестом і залишити для підйому тесту на 20 – 30 хвилин.
- Випікати хліб близько 20 хвилин в розігрітій до 200 градусів духовці з парою.
- Вийняти спечений хліб з духовки, остудити на решітці.
Господині на замітку:
- Купивши борошно, не зберігайте її в целофані, краще зберігати борошно в паперовому пакеті або в спеціальній тарі – скляній, металевій або дерев’яній.