Черговий кулінарний рецепт з фото присвячуємо візитній картці щедрою грузинської кухні — хінкалі, альтернативної версії центральноазіатським манта, російських пельменів, італійським равіолі та українських вареників. Це блюдо їдять гарячим, руками, відкушуючи від «хвостика», щоб через проколи вилкою не втратити апетитний сік начинки.
Інгредієнти для приготування хінкалі по-грузинськи:
- борошно пшеничне – 300 г
- вода – приблизно 80 мл
- м’ясний фарш – 250 г
- цибуля ріпчаста – 1 шт.
- зелень – 1/3 пучка
- коріандр, сіль, перець, лавровий лист
Рецепт приготування грузинських хінкалі:
До змішаної з великою пучкою солі пшеничного борошні частинами вливаємо воду — регулюємо дозування рідини в процесі замісу. Перетираємо пальцями до появи пластівців, потім перекладаємо на стільницю.
Ретельно обминаємо, замішуємо м’яке, дуже пластичне тісто для хінкалі, скачуємо грудкою, прикривають серветкою і даємо півгодини-годину «відпочити».
Начинку для грузинських хінкалі робимо з яловичого фаршу, перетертої до стану пюре великої цибулини, мелених спецій, включаючи пряний коріандр, дрібно-дрібно порубаної зелені і близько 40 мл води, яка створить необхідну соковитість. Для хінкалі з м’ясом важливо зберегти ароматний сік. Розмішуємо до однорідності.
На припыленной борошном поверхні розтягуємо тонке «полотно» тесту.
Діаметром близько 12 см вирізаємо круглі заготовки хінкалі, в центр кожної викладаємо вологу м’ясну суміш.
Піднімаємо краю борошняний оболонки вгору, збираємо складками і скріплюємо в центрі. Тримаємо хінкалі за «хвостик» і злегка струшуємо, дозволяємо виробу відтягнутися вниз.
В такому вигляді хінкалі-напівфабрикат заморожують або відразу відправляють в окріп. При бажанні надлишки тіста зрізаємо.
Варимо в підсоленій киплячій воді з лавровим листом, після спливання на поверхню чекаємо ще 10-12 хвилин, потім виловлюємо шумівкою або відкидаємо на друшляк.
Ароматні хінкалі по-грузинськи готові!
Подаємо страву під розтопленим вершковим маслом, зеленню.
Смачного!