Кисло-солодкий освіжаючий напій володіє лікувальними властивостями. У цьому легко переконатися, якщо включити в сімейне меню слов’янський хлібний квас. По-перше, покращується апетит, по-друге, нормалізується обмін речовин. Але саме головне достоїнство домашнього квасу – це приємний смак і ніжний карамельно-хлібний запах. Квас завжди подають охолодженим.
Інгредієнти для приготування домашнього хлібного квасу:
- сухарі житні – 350 г
- житня мука – 2 ст. л.
- цукор – 250 г
- дріжджі – 25 г
- вода – 5 л
Рецепт приготування хлібного квасу в домашніх умовах:
Житній хліб нарізують кубиками і підрум’янюють її в духовці. Житній хліб надає домашнього квасу красивий «медовий» колір і своєрідний солодкуватий присмак. Житнє борошно забезпечує напою особливу терпкість, в старовину такий квас називали «сильним». З пшеничного хліба виходить білий квас, який використовують тільки для окрошки.
Житні сухарі висипають в маленьку каструлю.
Додають житнє борошно.
Висипають всю норму цукру.
Наливають 1 літр холодної води. Каструлю ставлять на вогонь і кип’ятять 5 хвилин. Сухарі розваряться, перетворяться в коричневу хлібну масу.
Хлібну масу розкладають по бутылькам. Цей рецепт розрахований на 5 літрів води, тому беруть дві пляшки – обсяг 2-3 літра.
Житнє хлібну закваску заливають гарячою кип’яченою водою. Банки заповнюють водою до горлечка.
Брусочок свіжих дріжджів слід розкришити і кинути в банки. Слід пам’ятати, що надлишок дріжджів надає домашньому хлібного квасу гіркий присмак, тому зазначені пропорції змінювати не можна. Дріжджі кидають в теплу воду, температура – 30-40 градусів. У холодній воді дріжджі погано розчиняються і повільно активізуються. Якщо дріжджі кинути в гарячу воду, вони повністю втратять свої властивості, а квас ніколи не стане шипучим напоєм.
Коли дріжджі розчиняться, колір квасу стане більш світлим.
Хлібний квас в домашніх умовах настоюється в теплому приміщенні протягом 36 годин. Якщо стоїть спекотна погода, час можна скоротити до 24 годин. Відбувається бродіння, на поверхні з’являється рясна піна.
Квас двічі проціджують через марлю або через металеве сито. З цього моменту квас вважається готовим, але його рекомендується витримати кілька годин у холодильнику.
Домашній хлібний квас переливають в пляшки з загвинчуються кришками і ставлять у холодильник. Перед подачею переливають в глечик.
Смачного!