В зимовий час чай головує на столі під час сніданку і вечері, а в обідній час можна поставити на стіл глечик охолодженого сливового компоту. У напою буде насичений смак і красивий колір. Якщо довести компот із слив до кипіння вийде оригінальний фруктовий чай. Для повноти картини разом з компотом подають здобні пироги зі сливовим повидлом або цукрові слойки.
Інгредієнти для приготування сливового компоту на зиму без стерилізації:
- сливи – 800 г
- цукор – 250 г
- вода – 2,5 л
- лимонна кислота – ½ ч. л.
Примітка : із зазначеної кількості продуктів вийде одна трилітрова банка сливового компоту.
Рецепт приготування компоту із слив на зиму без стерилізації:
Частина сливового врожаю можна перетворити в дуже смачний компот, який можна зберігати до весни у прохолодному підвалі. Бажано вибрати сорт з червоною м’якоттю, тоді колір компоту буде схожий на темний відтінок рубіна. Жовто-зелені сливи додадуть компоту менш насичене забарвлення, і смак буде нейтрально солодким. Сорт «угорка» – фаворит заготовок на зиму, ці сливи облают особливим терпко-запашним ароматом.
Спочатку сливи перебирають, видаляючи плоди з червоточинками і підозрілими м’якими плямами. Потім фрукти ретельно миють: білястий наліт зникає, з’являється темно-синій глянець.
Підготовлені сливи висипають у суху стерилізовану банку. Якщо ви не зважували сливи, то кількість можна визначити візуально: плоди повинні заповнити 1/3 банки. Для приготування компоту на зиму сливи залишаються цілими, виймати кісточки не потрібно.
Банку заповнюють закипілої водою, накривають кришкою. Компот із слив настоюється 15 хвилин, рідину за цей час стає червоною.
Сливову воду переливають в каструлю, додають цукор. Любителі дуже солодких напоїв можуть збільшити кількість цукру до 300 грам.
Лимонна кислота – «контрольний консервант», вона відповідає за збереження компоту, приготованого без стерилізації.
Кисло-солодкий сироп кип’ятять, гарячу рідину переливають у банку. Наповнення стандартне: рідина злегка піднімається над рівнем плічок. Банку відразу консервують на зиму і перевертають.
Утеплюють грунтовно, залишають на 12 годин. Охолоджений компот із слив ставлять на поличку в прохолодному приміщенні.
Ось так швидко і просто можна приготувати смачний сливовий компот без стерилізації.
Смачного!