Рожевими кільцями маринованої цибулі посипають готові м’ясні страви. Пряний хрусткий цибулю додають в м’ясні паштети, салати. Цибуля додасть гостроти жирним бутербродів. Можна замість соусниці використовувати широкі прозорі келихи: їх на одну третину заповнюють маринадом і цибулевої нарізкою. Рожеве вміст келихів красиво виглядає на столі, маринад володіє достатньою гостротою, і його використовують замість підливи.
Інгредієнти для приготування маринованого червоного лука:
- червоний лук – 600 г
- вода – 400 мл
- оцет 9% – 2 ст. л.
- сіль – 1,5 ч. л.
- цукор – 1 ст. л.
- соняшникова олія – 2 ст. л.
- перець гіркий – 1 стручок
- часник – 2-3 зубчики
- лаврове листя – 5 шт.
- перець духмяний горошок – 1 ч. л.
Примітка : із зазначеної кількості продуктів вийде одна літрова банка маринованого червоного цибулі.
Рецепт приготування червоного цибулі на зиму:
Червоний лук завжди смачніше своїх репчатых побратимів, але в деяких стравах його колір здається недоречним. Зате для маринування він підходить ідеально.
Цибулю чистять і миють. Хоча цибуля вважається червоним, але насправді його платівки пофарбовані в ніжно-бузковий колір.
Цибулини нарізають кільцями, оптимальна товщина нарізки – 5 мм. червоного цибулі немає різкого запаху, тому не доведеться витирати сльози.
У каструлю наливають воду, кладуть лаврове листя і перець, додають сіль і цукор. Особливість цього маринаду в тому, що соняшникова олія і оцет наливають холодну воду. Коли всі інгредієнти маринаду виявилися на місці, каструлю ставлять на плиту. Маринад кип’ятять 3-4 хвилини.
Цибульні кільця занурюють в киплячий маринад, масу розмішують, витримують на плиті 5 секунд, потім вимикають вогонь. Якщо дозволити луковому маринаду кипіти довше, то вийде м’який відварна цибуля. А наша задача – приготувати щільний, хрусткий маринований лук.
В стерилізовану банку опускають перець і часник.
Дерев’яною ложкою перекладають гарячі кільця маринованої цибулі, переливають всю рідину з каструлі. Маринад убрався в світло-рожевий колір.
Банку консервують на зиму, перевертають, накривають теплою «шубкою». Після аплікації всередині банки проходить «пасивна стерилізація».
Остиглий червоний маринований цибулю відносять в льох. В «швидкому» маринаді міститься менше прянощів, а ось таке «зимовий» маринування забезпечує червоного цибулі незвичайний багатий смак.
Смачного!