Кожен рік навесні всі християни святкують Великдень. Багато господині вже шукають щось цікаве і смачне, щоб порадувати і здивувати своїх близьких людей до світлого свята. Тому ми із задоволенням ділимося з вами цим рецептом. Уважно читайте і записуйте!
Інгредієнти для приготування паски на жовтках:
Для опари:
- борошно пшеничне – 350 г
- молоко – 150 мл
- вершки – 200 мл
- дріжджі свіжі – 40 г
Для основного замісу:
- борошно пшеничне – 500 г
- яєчні жовтки – 7 шт.
- яйця – 3 шт. + 1 шт. для змащування
- родзинки – 150 г
- цукор – 180 г
- масло – 100 г
- ванільний цукор – 2 ч. л.
- сіль – ¼ Ч. л.
Рецепт приготування паски на жовтках:
Тісто для пасок завжди замішується опарним способом, тож спершу нам потрібно замісити опару. Для цього змішуємо молоко з вершками і трохи підігріваємо.
У теплу суміш додаємо дріжджі. Залишаємо на кілька хвилин, за цей час дріжджі розмокнуть і легко розчиняться. Перемішуємо до розчинення дріжджів.
Борошно просіваємо в миску і замішуємо густу опару.
По густоті опара буде нагадувати тісто на оладки.
Накриваємо миску з опарою плівкою, зверху робимо кілька проколів, щоб вона «дихала». Залишаємо опару підходити. На це піде від 1 до 2 годин, все залежить від сили дріжджів і температури в приміщенні.
Опара буде вважатися готовою тоді, коли значно збільшиться в розмірах, і при найменшому поштовху буде осідати. У нашому випадку опара підходила рівно 1 годину.
Коли опара практично готова, займемося здобної частиною. У миску розбиваємо 3 яйця і 7 жовтків (якщо для вас це багато, можна зменшити до 5 штук). Додаємо сіль, ванільний цукор і підсипаємо невеликими порціями звичайний цукор.
Потім збиваємо яйця до отримання густої піни. На даному етапі важливо добре збити яйця, щоб як можна більше наситити їх повітрям.
Масло кімнатної температури також збиваємо.
У підійшла опару вливаємо збиті яйця. Великою ложкою розбиваємо опару, щоб вона з’єдналася з яєчною сумішшю.
Невеликими порціями починаємо підсипати борошно, ретельно розмішуємо спочатку ложкою, а коли тісто стане досить густим, починаємо місити руками. Так як борошно завжди у всіх різна, не додавайте одразу всю, а додавайте по мірі необхідності. За консистенцією тісто має вийти досить липким, але не рідким, тому якщо буде потрібно, то кількість борошна можете трохи збільшити. Вимішуємо тісто відразу в мисці близько 15 хвилин.
Додаємо збите масло і вмішуємо його. Після того як масло повністю вмешали, тісто знову потрібно вимісити протягом 15-20 хвилин. Працювати з тестом буде трохи незручно, так як воно виходить досить липким, але не забивайте його зайвої борошном, чим більше ви її додасте, тим щільніше вийдуть паски. Для замісу тесту можна скористатися хлібопічкою або кухонним комбайном.
Вимішане тісто підкочуємо в гладкий кулю. Для цього на робочу поверхню насипати шар борошна, викладаємо тісто з миски і підтягуємо краю до центру. Отриманий колобок перевертаємо і кладемо в змащену маслом миску великого об’єму, щоб тісто було куди рости.
Залишаємо тісто для пасок в теплому місці на 1 годину або більше. Воно повинно зрости в розмірах.
Родзинки або суміш сухофруктів (в нашому випадку – журавлина, світлий родзинки і трохи цукатів з ананаса) промиваємо гарячою водою. Перекладаємо їх на паперові рушники, щоб пішла зайва рідина.
обминаємо тісто (тісто липке, тому або змастіть руки рослинним маслом або присипте тісто невеликою кількістю борошна). Додаємо сухофрукти і вмішуємо їх.
Тісто залишаємо на 10 хвилин для «відпочинку».
Відпочиле тісто ділимо на рівні частини (залежно від розміру ваших форм), підкочуємо до отримання гладкої поверхні і викладаємо в підготовлені форми. Форми наповнюємо тестом не більше ніж на половину від усього обсягу.
Залишаємо паски для підйому на 30 хвилин або до моменту збільшення в об’ємі в 1,5-2 рази.
Одне куряче яйце збовтуємо вилочкою і за допомогою пензлика акуратно змащуємо підійшли паски.
Випікаємо паски в духовці при 180 С від 20 до 60 хвилин, залежно від розміру. За правилами паски, як і більшу частину випічки, готовність перевіряють шпажкою. У середньому паску вагою близько 500 г буде випікатися приблизно 40 хвилин.
Паски дістаємо і залишаємо остигати. Паски великих розмірів прийнято остуджувати на подушці, уклавши на бочок. Час від часу їх перевертають, поки вони повністю не охолонуть. У нашому випадку маленькі паски, найбільший важить 250 г, тому охолоджувались вони на решітці.
Остиглі паски за бажанням прикрашаємо глазур’ю.
Все! Великодні паски на жовтках готові. Христос Воскрес!
Смачного!