Гілки аличі завжди рясно усіяні плодами, але дозрівають вони не одночасно. Для приготування компоту з аличі на зиму відбирають великі плоди, які стали досить м’якими. У твердій аличі багато кислоти й гіркоти, а період стиглості стрімко перетворює плоди. У напою буде свій впізнаваний смак, він «легше і м’якше» сливового компоту. В компоті за нашим рецептом немає нудотності, він тонізує і втамовує спрагу.
Інгредієнти для приготування компоту з аличі на зиму з кісточкою (на 3 літрову банку):
- алича різнобарвна – 500 г
- цукор – 350 г
- лимонна кислота – 2/3 ч. ложки
- вода – 2,7 л
Компот з аличі на зиму на 3 літрову банку без стерилізації рецепт:
Для компоту можна взяти плоди одного кольору, вийде приємний напій з м’яким сливовим смаком. Але комбінування в довільних пропорціях жовтої і червоної аличі призведе до кращого результату. Сортові відмінності не обмежуються колірною гамою шкірки і м’якоті, одні плоди здаються ванільно-солодкими, інші наповнені терпкою кислинкою. Такий смаковий контраст вихідних продуктів буде ідеальним для тривалого зберігання компоту.
Плоди миють, попередньо відірвавши тоненькі ніжки. Багато сортів слив легко розділяються на половинки, але з аличею, найближчим сливовим родичем, так вчинити не можна. Спроби позбутися від кісточок будуть безрезультатними: не залишиться й натяку на первісну форму плодів. Тому компот з аличі на зиму зазвичай готують з кісточкою.
В стерилізовану 3 літрову банку висипають різнобарвну аличу.
Аличу на 15 хвилин заливають окропом, бутилкою накривають кришкою. Можна налити тільки 1-1,5 літра води, але в окріп повинна зануритися вся алича.
Поки плоди пропарюють в окропі, дістають каструльку для сиропу. Якщо переважає солодка алича, можна взяти 300 грам цукру. При великій кількості кислої аличі слід збільшити норму цукру на 50-70 грам.
Цукор змішують з лимонною кислотою.
Охололу воду з банки зливають в каструлю. Додають звичайну холодну воду, щоб загальний об’єм рідини склав 2,7-2,8 літра. Сироп кип’ятять на середньому вогні 5 хвилин.
Гарячий сироп переливають у банку. З деяких плодів шкірка може злетіти, але м’якоть залишиться щільною і красивою. Зазвичай це відбувається з переспевшими фруктами, але більша частина аличі не втратить свої «кольорові одежинки».
Банку закатують, коли рівень сиропу підніметься до лінії плічок. Перевертають бутилкою, накривають ковдрою, компот настоюється в такому вигляді 12-15 годин.
Коли бутилкою дістають з-під ковдри, помітно, що колір рідини став яскравим і глибоким. Готовий компот з аличі на зиму переносять в підвал. Термін зберігання будь-яких заготовок «з кісточкою не повинен перевищувати 11-12 місяців.
Смачного!