Сьогодні пропонуємо заготовити на зиму малиновий конфітюр з пектином. Желюючий пектин використовують, коли збираються приготувати конфітюр-п’ятихвилинку. Пектиновый порошок – натуральне рослинне сировину. Конфітюр з малини красиво виглядає в якості верхнього шару на торті, з нього виходить дуже презентабельний солодкий соус для сирників і чізкейку. Желейний конфітюр подають до ранкової кави. Крихітні бутерброди можна намазувати не вершковим маслом, а густим кисло-солодким малиновим желе.
Інгредієнти для приготування конфітюру з малини на зиму:
- малина – 1 кг
- цукор – 650 г
- вода – 350 мл
- желюючий пектин – 25 г
Конфітюр з малини – рецепт на зиму:
Якщо стигла соковита малина виявилася роздавленою або прим’ятій, з неї може вийти відмінний конфітюр. Ці заготовки не вимогливі до зовнішнього вигляду ягід, так як основою конфітюру є малиновий сік.
Стиглі ягоди миють, рожево-зелені відкладають у бік.
Малину кладуть у каструлю, наливають воду. Ягоди кип’ятять 5-7 хвилин. Вогонь середній.
Щоб отримати хороший малиновий сік з м’якоті, ягоди проціджують через імпровізований подвійний фільтр: металеве сито накривають марлею, звернувши її вдвічі. Рідина проходить безперешкодно, адже водяниста малина виділила багато соку. Ягоди, які скупчилися на марлі, повинні пройти через «механічний прес»: марлю скручують і здавлюють.
В малиновий сік додають цукор. Одну столову ложку цукру залишають, щоб змішати її з пектиновим порошком.
Сік нагрівають до 70 градусів, додають змішаний з цукром пектин. Рідина інтенсивно розмішують ложкою, щоб желюючий порошок майже розчинився. Потім каструлю ставлять на середній вогонь.
Коли рідина закипить, вогонь підкручують до мінімуму. Перетворення малинового соку в конфітюр відбудеться за 5 хвилин при повільному кипінні. Довше кип’ятити рідина не потрібно, конфітюр з малини стане густим, коли охолоне. Каструлю знімають з вогню, гарячий конфітюр наливають у стерильні півлітрові банки.
Закочують заготовки на зиму, кришки повинні бути сухими і стерилізованими.
Малиновий конфітюр не перевертають, банки просто накривають рушником. Прогрівання під рушником – різновид процесу стерилізації. Не можна діставати банки з «теплою норки» до повного охолодження.
Такий конфітюр з малини можна зберігати цілий рік, для банок потрібно підібрати сухе і прохолодне місце. Для застигання конфитюру знадобиться день-два.
Можна потім спеціально заглянути в льох, щоб переконатися: сік зажелировался, банку заповнена густим малиновим конфітюром.
Смачного!