Цибулеві коржі, приготовлені за цим рецептом, залишаються апетитними і бажаними навіть в холодному вигляді. Смак цибулі вираженийпомірно, він не перебиває, а лише тонко доповнює приємний смак хліба.
Дістала я якось з книжкової полиці давно прочитану і вже забуту книгу знаменитого історика і не менш знаменитого кулінарного дослідника В. Похльобкіна «Таємниці хорошої кухні», перечитала її із задоволенням, з урахуванням свого особистого кулінарного досвіду і в черговий раз зрозуміла, що кулінарія – це творчість. Мало просто слідувати рецептом і точно дотримуватися пропорції, потрібно ще знати деякі закони і особливості поведінки продуктів при їх кулінарній обробці, а головне – мати кулінарне чуття. У кого-то воно є, а у кого-то – на жаль … Натхнені прочитаною книгою, я спробувала спекти коржі з цибулею, про які писав автор, стверджуючи, що в давні часи на Русі господині саме так готували швидкий гарячий хліб вранці. У Похлебкина в книзі вказано кількість всіх інгредієнтів, крім борошна. Кількість борошна, як він стверджує, залежить і від жорсткості води, і від жирності молока, і від кількості доданої солі. а ви можете скористатися моїм дослідженням, в якому кількість борошна вказано. І подивитися на фотографії готового результату.
І раз ми заговорили про Похлебкина, подивіться на приготований мною домашній паску за його рецептом.
Складові:
- дріжджі пресовані – 0,5 пачки (50 г)
- вода – 0,5 склянки
- молоко – 0,5 склянки
- соняшникова олія (пахуче, нерафінована) – 1/3 склянки
- борошно для розведення опари – 2 ст. л.
- цибуля – 1 шт. (Велика цибулина)
- сіль – 2 щіпки
- борошно – на око (близько 300 г).
Рецепт приготування:
Візьміть півпачки свіжих пресованих дріжджів (50 г), половину склянки теплої води, додайте 2 ст. л. муки.
Перемішайте воду з борошном та дріжджами і відставте хвилин на п’ять. У цей момент саме час включити духову шафу, щоб в кухні стало тепло, а може навіть жарко.
Поки дріжджі пробуджуються, почистіть цибулину і подрібніть її будь-яким способом: в м’ясорубці, в блендері або теркою. Я використовувала блендер.
Тепер додайте з дріжджову суміш півсклянки теплого молока, третину склянки соняшникової олії і цибульну кашку. І все це посоліть, досить буде двох пучок солі.
І ось настав найважливіший момент. Щоб отримати тісто саме тієї консистенції, яка потрібна, підсипати муку поступово. Постійно вимішуючи тісто. Головне, не пропустити момент, коли тісто буде ще дуже м’яким. Але абсолютно не буде прилипати до рук. Бачите, на стінках миски, в якій замішувалося тісто, практично не залишилося шматочків, стінки чисті.
Основна робота зроблена, духовка нагрілася, можна пекти коржі. Відокремлюйте шматочки тіста завбільшки з яблуко, скочується їх руками, потім сплющує (товщина коржа 2 см) і викладайте на деко. У мене вийшло всього 9 штук. Зробіть гострим ножем надрізи, і в грубку, тобто в духовку на 25 – 30 хв.
- На вигляд непоказні, коржі виявилися дивно пахучими, смак цибулі зовсім не відчувалося. Просто відмінний, дуже смачний хліб. Мій маленький онук із задоволенням уплёл одну корж і ще попросив. До обіду коржі не дожили, на столі їм судилося простояти не більш 30 хвилин.
Рецепт від В. Похльобкіна.