Це одне з улюблених страв у нашій сім’ї. Манти часто просять приготувати наші друзі, коли приходять в гості. Тому що не у всіх є мантоварка, не всі знають як правильно ліпити манти, що покласти в начинку, щоб манти вийшли соковитими.
Є кілька варіантів начинки: тільки з м’ясом, з м’ясом і картоплею, з м’ясом і гарбузом, просто з гарбузом або тільки з картоплею. У всі начинки додають цибулю і курдючний жир. Тоді манти виходять смачними і соковитими. В Азії манти їдять руками. Вважається, що манти вдалися, коли надкусив, і по руці потік гарячий цибульний сік з жиром.
Складові:
для начинки:
- м’якоть баранини – 1 кг;
- курдючний жир – 200 г;
- ріпчаста цибуля – 400 г;
- сіль, перець за смаком;
- насіння коріандру – 1 чайна ложка;
для тесту:
- борошно – 1 кг;
- вода – 200 г;
- яйця курячі – 1-2 штуки;
- сіль – 1/2 чайної ложки.
З борошна, яєць, солі і води замісити круте тісто. Підготовлене тісто витримати 30-40 хвилин, для набухання клейковини і надання тісту еластичності.
Лук очистити, дрібно нашаткувати. Чим більше цибулі, тим соковитіше манти.
М’якоть баранини бажано порубати дрібно. На це піде досить багато часу, якщо не мати спеціального ножа і не володіти навичками приготування рубленого фаршу. Але витрачений час обернеться чудовим результатом. Манти будуть соковитими.
Якщо все ж таки вирішите скористатися м’ясорубкою, то проверніть м’ясо через великі ґрати.
Курдючний жир дрібно нарубати. Так, про соковитість мовчу, здогадалися вже. З’єднати рубаний фарш і курдючний жир.
Додати подрібнену цибулю. Посолити, поперчити, додати мелений коріандр. Ретельно перемішати. Це буде м’ясна начинка.
У стандартну начинку за бажанням можна замішати мелкопорезанние гарбуз або картоплю.
Зліпити манти можна декількома способами.
спосіб I
Розкачати тісто в тонкий пласт, розрізати його на квадрати зі сторонами 10 см.
У кожен квадрат покласти по 1 столовій ложці начинки.
Два протилежних куточка тесту підтягнути до середини і з’єднати між собою, наклавши один на одного.
Аналогічно з’єднати інші протилежні куточки.
Вийде або прямокутник, або квадрат. Тепер два сусідніх куточка підтягнути один до одного і з’єднати між собою. І з двома сусідніми протилежними куточками виконати аналогічну операцію.
спосіб II
Скачати з тіста палять товщиною 2 см, нарізати на шматочки по 15 р Кожен шматочок розкачати в тонкий пласт. У центр кожного пласта покласти по 1 столовій ложці начинки.
З’єднати дві протилежні сторони. Потім защипати розкритий кінець манти, так щоб начинка була повністю закрита. Також защипати другий розкритий кінець. Вийде фігура, схожа на букву «Н». Далі зліпити між собою ніжки літери «Н».
Так вийшло, що у мене немає покрокових фотографій для другого способу, є тільки готовий варіант. Принагідно сфотографую і додам.
Манти готуються в спеціальному посуді – мантоварке, мантишніца, як її тільки не називають. На дно посуду наливають трохи води Поверх води на підставці, або за рахунок бортиків на стінках, або ще якимось способом розташовуються декілька круглих листів з отворами. На аркуші викладаються манти. Посуд накривається кришкою і встановлюється на вогонь. Вода закипає і всередині мантоварки утворюється пара. І на цьому пару готуються манти.
Листи мантоварки змастити олією. Викласти манти, залишаючи між ними по 0,5-1 см. Готувати на пару під кришкою 45-50 хвилин.
Подавати манти з пилу, з жару порціями по 3-4 штуки. Манти гарні в гарячому вигляді. Подавати зі сметаною, кислим молоком або катиком. Посипати чорним меленим перцем, зеленню.