Коли в маринад додають новий інгредієнт, відразу з’являються цікаві смакові акценти. Фіолетові листя базиліка і зелені «молочні» розетки кропу – прекрасний дует, помідори будуть пахнути так вишукано! Базилік вже не вважаються екзотикою, додаючи свіжі листя в салати. Але в маринади ця пряна зелень потрапляє рідше, тому варто спробувати незвичайну заготівлю на зиму. Мариновані помідори з базиліком – помірно-гостре і спокусливо-пікантне блюдо.
Перед подачею консервовані помідори ставлять на добу в холодильник. У маринаду з базиліком і гострими прянощами буде приємний смак, його можна процідити і подати в келихах в якості оригінального напою. Таке доповнення буде доречно, якщо на обідньому столі розташувалося будь-яку страву з жирного м’яса.
Інгредієнти для консервації помідор з базиліком:
- помідори – 1,8-1,9 кг
- перець болгарський – 1 шт.
- перець гіркий – 1 невеликий стручок
- часник – 1 головка
- фіолетовий базилік – 4 стебла з великими листками
- розетки кропу – 4 шт.
- перець духмяний горошок – ½ ч. л.
Маринад для однієї 3 літрової банки:
- вода – 1,3-1,4 л
- цукор – 3 ст. л.
- сіль – 1,5 ст. л.
- оцет 9% – 65 мл
- лаврове листя – 2 шт.
Мариновані помідори з базиліком на зиму – рецепт з фото:
Маринують помідори дрібні і середні. Слід пам’ятати, що соковиті помідори легко розтріскуються, їм не допомагає навіть попереднє проколювання шпажками. А м’ясисті помідори добре тримають форму.
Помідори миють. Перебирають, відсіваючи примірники сумнівної якості. У всіх плодів повинні бути тугі глянцеві боки. Якщо проглядаються м’які ділянки, значить, всередині плодів вже почався процес гниття. Пропущений пошкоджений помідор рівнозначний зіпсованої заготівлі.
Зелень і свіжі прянощі обов’язково миють. На дно банки кладуть зелені розетки кропу і фіолетові листя базиліка. Стебла базиліка для консервування помідорів не використовують. Стручок гіркого перцю розрізають на декілька частин, насіння залишають. Нарізають Зубчики часнику довільно.
Солодкий червоний перець нарізають соломкою. Якщо перець великий і «товстостінний», то, поринаючи в базиліковий маринад, він стає чудовим. У банку кладуть помідори, перекладаючи кожен ряд перцем і листям базиліка.
Банку заливають окропом. Воду наливають щедро – до самого горлечка. Це запас, враховуючи, що частина маринаду «випарується» при кипінні.
Через 15 хвилин гарячу воду зливають в каструлю. А банку заливають свіжим окропом. Тепер час прогрівання помідорів зменшиться до 8-10 хвилин.
Перша злита вода стане маринадом. У каструлю кладуть сіль і цукор. Відправляються туди і лаврове листя. Запашний горошок можна класти і в банку, і в маринад. Маринад кип’ятять 3-4 хвилини.
Банку з помідорами звільняють від гарячої води. Оцет не потрібно додавати в маринад, його ллють прямо в банку.
Банку заливають киплячим маринадом і консервують на зиму.
Консервовані помідори з базиліком не можна залишати без «теплової стерилізації». Беруть старе теплу ковдру, накривають перевернуту банку. У такому положенні заготівля повинна знаходитися 12-15 годин.
Коли маринад стане холодним, банку відносять в льох. Мариновані помідори з базиліком на зиму можна поставити і в прохолодну комору.
Смачного!