Важко знайти потрібних слів, щоб описати дивовижний смак повидла з яблук і калини. Спробуйте і ви приготувати пару баночок ласощі для своєї сім’ї.
В кінці жовтня починається період заготівлі пізніх ягід і плодів. Особливо надихають на кулінарні шедеври красиві, соковиті і корисні ягоди калини. З них роблять соки і настойки, желе і повидла, їх сушать і заморожують, з ними печуть калинники – коржі, пиріжки та пиріжки. Також застосовують калину від кашлю. Хоча калина і дуже корисна, деяких вона відлякує своїм гіркуватим смаком. Збирати її краще після заморозків, коли грона калини проморозити, і ягоди стали менш гіркими. Позбутися від гіркоти можна і бланшуванням ягід в гарячій воді. В правильно приготованих заготовках калина зберігає не тільки свій насичений колір, але поживні і цілющі властивості. Відомо, що при температурі вище 100 ° С калина змінює свій колір на цегельний, тому при її переробці краще не перевищувати цей температурний поріг. Спробуйте приготувати яблучне повидло з калиною. У цьому дружному дуеті гіркоту буде непоміченою, а консерви вийдуть корисними, з приємним кисло-солодким смаком.
Складові:
- яблука кислі (сорт «антонівка» і т. п.) очищені – 2,5 кг
- калина – 850 г
- цукор-пісок – 2,5 кг
- вода – 1 склянка.
приготування:
- Підготувати всі необхідні інгредієнти.
- Яблука очистити від шкірки і насіння і нарізати невеликими скибочками.
- Викласти яблука в варильну ємність, влити воду і розпарити до утворення пюре.
- Протерти яблука через сито. Має вийти близько 2,5 кг яблучного пюре.
- Ягоди калини відокремити від кистей, вимити й обсушити.
- Калину потовкти товкачем і також протерти через часте сито. Щоб полегшити цей процес, краще скористатися спеціальним приладом (якщо він є) у вигляді м’ясорубки для відділення м’якоті від шкірки і насіння. Має вийти близько 700 г пюре калини.
- Яблучне пюре знову викласти в варильну посуд і додати сік з м’якоттю калини.
- Масу перемішати і поварити до загустіння (близько 15 хвилин).
- Додати цукор.
- Все перемішати і варити при постійному помішуванні протягом 15-20 хвилин. Готовність повидла можна визначити дослідним шляхом. Для цього потрібно капнути трохи повидла на холодну скляний або фарфоровий поверхню і дати застигнути. Якщо крапля стане щільною і не буде розтікатися – повіло готове.
- Розкласти повидло в стерилізовані банки ємністю 0,5 л і залишити при кімнатній температурі до остигання і освіти на поверхні щільної скоринки.
- Повидло закупорена прокип’ячену кришками для консервування.
Тут представлений рецепт http://na-vilke.ru/povidlo-iz-perezrelyx-yablok.html звичайного яблучного повидла.