Повітряний білий хліб, спечений в духовці за цим рецептом – це насолода тонким смаком і неповторним ароматом. Підійде для тостів, солодких і солоних бутербродів, до супів і іншим закусок.
Я забула, коли купувала хліб в магазині. Одного разу спробувавши домашній хліб, спечений власноруч, був зроблений беззаперечний висновок, що якщо хліб, то тільки домашній, не перестаючи повторювати, що він смачніший магазинного, корисніше і більш поживні. А який аромат! Ділюся з вами в цей раз рецептом білого хліба з хрусткою скоринкою. Готується він просто, але довго, час «від муки до столу» становить більше доби, але це того варто. Ви будете здивовані, відрізаючи ножем від нього кусень: ніжне мереживо, одягнене в крихкий панцир. А якщо ще намазати вершковим маслом, полити прозорим медом і з свіжозавареним чаєм … Печіть хліб самі, не пошкодуєте!
Складові:
для тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – 450 г
- дріжджі сухі активні – 1 ч. л.
- мед натуральний – 1 ст. л.
- сіль – 1 ч. л.
- вода тепла – 210 мл
- рослинне масло (для змащування чашки) – 1 ст. л.
для посипання:
- кукурудзяна мука – 2 ст. л.
приготування:
- Налити в ємність необхідну кількість теплої води, додати натуральний мед, добре розмішати до розчинення меду.
- У теплій воді з медом розпустити сухі активні дріжджі і залишити в теплому місці на 30 хвилин. Після появи на поверхні характерною дріжджовий піни, можна приступати до замішування тіста.
- У чашку відповідного розміру просіяти борошно, додати сіль і розмішати.
- В борошняну суміш додати воду з медом і розпущеним дріжджами і перемішувати дерев’яною ложкою до тих пір, поки це буде вже важко робити.
- Викласти борошняну масу на присипану борошном обробну поверхню і вимісити тісто. Тісто має бути однорідним і не липким. Якщо тісто вийшло липким, то підсипте трохи борошна.
- Велику чашку (або каструлю), до якої буде підходити тісто ретельно змастити олією.
- Тесту надати форму кулі і викласти у змащену олією чашку і поставити в холодильник для вистоювання на мінімум 30 годин. Час вистоювання у цього виду хліба може досягати до 2-х діб.
- Перед випічкою хліба дістати тісто їх холодильника, добре його обминути на обробній дошці, розділити на 2 частини.
- Кожну частину тіста скачати в кулю і укласти на деко на відстані один від одного.
Звична нам форма хліба у вигляді «цеглинки» з’явилася зовсім недавно. З давніх-давен хліб пекли тільки круглої форми.
Надрізи на хлібі роблять для того, щоб виходив зайвий вуглекислий газ, завдяки чому не рветься кірка при випічці.
Господині на замітку:
- Можна вийшло кількість тесту не ділити на 2 рівні частини, а сформувати один великий круглий хліб, при цьому трохи збільшивши час випічки.
- Раджу в наступний раз спекти хліб на сироватці.