Японська локшина – дієтичний і корисний продукт! Азіатські кулінари навчилися готувати унікальні спагетті з крохмалю бобів, рисової муки і навіть з бульб загадкового рослини конньяку. Види японської локшини різноманітні.
Як приваблива ароматна соба або целлофановая локшина на тлі яскравих овочів! Однак до кожного виду японських спагетті потрібен особливий підхід: слід ретельно підбирати продукти, спеції і соусу, щоб не зіпсувати страву …
Японська локшина розпочала свою історію в Стародавньому Єгипті, про що свідчать картинки на стінах пірамід. Пізніше китайські кухарі стали експериментувати з формою, додавати різні види борошна і крохмалю. У Китаї і Японії з’явився культ макаронних виробів нарівні з рисом кілька тисячоліть тому! Майбутні майстри-кулінари цілий рік вчаться замішувати тісто і нарізати локшину на вазі за допомогою заточеною металевої пластини (спосіб летить кинджала). Азіатські макарони вражають своєю різноманітністю і можуть гідно замінити звичні спагетті або лінгвіні.
Японська локшина – оригінальний компонент супів, салатів, м’ясних страв і десертів. Вона міцно зайняла місце в тайській і корейської кухнях. Підбираючи додаткові інгредієнти для страви, бажано враховувати її смак, текстуру і спосіб приготування, інакше покуштувати вишукану страву не вийти. Локшину легко переварити і перетворити в кашу або зовсім розчинити у воді.
Пшенична локшина – знайома незнайомка
В Японії шанують локшину з пшениці, готують запіканки, гарячі і холодні страви. Вона володіє нейтральним смаком і чудово поєднується з усіма овочами, гострими і насиченими соусами. Однак варто враховувати час приготування, адже азіатські макарони варяться дуже швидко і у величезній кількості підсоленої води. Кинувши на сковороду з соусом і грибами, можна легко перетримати і пошкодити їх цілісність.
Удон – довгі і товсті спагетті
У локшину красивий кремовий або білий відтінок, м’яка і приємна текстура. Удон можна їсти в піст, адже його виготовляють без яєць. Він чудовий в салатах, особливо якщо відварити, а потім злегка обсмажити. Дуже добре поєднується з устричним соусом, соком судаті (цитрус), тертим солодкою картоплею і дайконом, з ферментованим соєвими бобами (натто). Добре гармонує з шиітаке, печерицями або вешенками, тушкованими овочами, куркою і лососем. Локшину часто подають в спеціальних бамбукових тарілках (Дзарія), що нагадують друшляк, посипають тонкими смужками норі. Після приготування удон стає злегка слизьким, тому під час страви краще занурювати його в соус. Заправку зазвичай готують на основі дасі (бульйон з водоростей і риби), Міріна, соєвого соусу, тертого імбиру і васабі.
Азіатські спагетті подають в супі: попередньо відварюють, викладають на тарілку і заливають ароматної рідиною з овочами і м’ясом. Бульйон часто готують на основі місо-пасти (див. Докладну статтю http://na-vilke.ru/miso-sup.html), соєвого соусу, доповнюють темпура з креветок, водоростями вакаме, камабоко (рулет з сурімі), стружкою сушеного тунця, яйцем-пашот, обсмаженою тестом для темпура або тофу. Посипають підсушеним кунжутом і зеленою цибулею.
Відварену удон гасять з гострими, томатними або білими соусами. Часто кидають стебло або корінь селери, арахіс, цибуля-порей зі шпинатом і часником, заправляють соусом теріякі і кунжутним маслом. Якщо обсмажити з соєвим соусом, доповнити овочами і морепродуктами, то вийде приголомшливе блюдо. Нерідко локшину запікають у духовці або готують в вок-сковороді. Часто удон додають в страви замість подію. Є кілька способів приготування незвичайної локшини:
- Кинути в каструлю з гарячою водою, закип’ятити, після влити склянку холодної води. Почекати, поки рідина почне вирувати і знову влити прохолодну кип’ячену рідина. Так продовжувати, поки азіатська локшина не звариш до стану аль денте. Вона рівномірно розм’якшиться, збереже свою пружність і форму.
- Залити водою на 3 хвилини, перекласти в сковороду і протушкувати разом з соусом і іншими компонентами страви.
- Варити в підсоленому бульйоні при помірному кипінні 6-8 хвилин.
Сомен – локшина з ангельськими волоссям
Локшина дуже тонка і довга з вишуканим смаком, нагадує застиглі білі нитки-волосся. Її кидають у киплячий бульйон, відварюють 3 хвилини і промивають холодною водою. Краще додавати в салати або подавати як основну страву з ніжним соусом (локшину маку, а не поливають зверху). Влітку Сомен викладають в прозору ємність з льодом, прикрашають імбиром, васабі і зеленою цибулею, щоб не перебити ароматними заправками його тонке післясмак. Азіатські спагетті можна доповнити куркою, грибами, арахісом, тунцем, морепродуктами, свіжим огірком, кунжутом і яловичиною. Їх небажано гасити, так як тонкі нитки швидко розварюються. Можна подати разом з супом або злегка прогріти з овочами і соусом. Любителі японської кухні рекомендують їсти гарячий Сомен під час простудних захворювань або холодів: він швидко зігріває.
Рамен – локшина або Мівіна?
У заміс для рамен додають яйця і мінеральну воду Кансі, до складу якої входить фосфорна кислота і харчова сода. Тісто ріжуть на смужки і довго витягають, періодично складаючи навпіл. Локшина виходить тонка і довга з жовтуватим відтінком. У неї щільна текстура і приємний смак з легкою кислинкою. Азіатські спагетті відварюють у підсоленій воді до 4 хвилин. Вони чудово поєднуються зі свининою, яйцем, шпинатом, паростками бобів мунг, смаженим беконом, маринованими шиітаке. З рамен готують салати, гарніри і супи на основі овочевого, курячого, рибного бульйону (смачно з акулячих плавників). У перші страви додають місо-пасту, соєвий соус або дасі, а додасть пікантність пару крапель кунжутного масла. В Японії популярна локшина швидкого приготування, коли свіжі нитки тесту обсмажують, формують у вигляді невеликих брикетів, схожих на звичну мівіну, і висушують. Такий рамен досить залити окропом або бульйоном на кілька хвилин.
Рисова локшина – корисний продукт
Азіатські макарони схожі на тонкі або широкі напівпрозорі нитки, які після відварювання набувають гарний білий колір. Вони практично позбавлені смаку, але корисні і ситні. Рисову локшину використовують для десертів і фруктових салатів. Пучок приготованих тонких ниток злегка скручують, як мотузку, і викладають кільцем на тарілку. В серединку кидають шматочки ківі, банана, ананаса, апельсина, присипають цукровою пудрою і прикрашають м’ятою. У широку локшину загортають готовий м’ясний фарш. Рисові спагетті – чудовий фон для будь-якої смакової палітри. З їх допомогою легко пом’якшити гостре або пряне блюдо, але без насиченого соусу буде несмачно і прісно.
Відварюють вироби, виходячи з товщини і подальшої термообробки:
- Замочити в стуженой воді на чверть години або залити крутим і підсоленим окропом на 2 хв, обов’язково промити і прогріти з соусом.
- Варити, як звичайні макарони, до 5-ти хвилин.
- Замочити у воді, а після кинути в суп за кілька миттєвостей до кінця приготування.
- Широку локшину потримати в холодній воді близько години, а після готувати на плиті до 15-ти хв.
- Кинути у фритюр або сковороду і смажити. Локшина повинна набрякнути і біліть. Обов’язково промокнути серветкою жир і подати до кокосовому супу або салату.
- Залити окропом, відставити на 10 хвилин, обов’язково промити. Можна заправити соєвим соусом або кунжутним маслом і додати в холодну страву.
- Якщо локшина дуже тонка, її досить замочити в холодній воді на півгодини.
Рисову локшину смачно поєднувати з морквою, свіжим огірком, болгарським перцем, спаржею, червоною квасолею, кукурузкой. Відмінно гармонує з морепродуктами і м’ясом, особливо з відвареної і копченою куркою. Азіатські спагетті можна протушкувати в воке, додати в ароматний овочевий або м’ясний суп.
Нерідко в рисову муку кидають картопляний крохмаль, тоді виходить унікальний продукт біфун – тонка, позбавлена смаку, але ситна локшина. Її відварюють, як рисові спагетті, і доповнюють салати і перші страви.
Локшина з крохмалю
Найчастіше для приготування прозорою, злегка гумовою і позбавленою смаку локшини використовують крохмаль бобів маш (мунг). Однак вона містить вітаміни і мікроелементи, вважається корисніше, ніж пшеничне. Її не використовують в якості основного блюда. Азіатська дивина швидко вбирає заправки і смаки інших компонентів, надає салатам і гарнірів приємну текстуру. Зберігати сухі нитки слід в герметичній ємності, подалі від прянощів і спецій, адже локшина поглинає сторонні запахи.
Наш рецепт: Салат з крохмальної локшини і моркви.
Целофановій локшина – унікальний продукт
Азіатські макарони виготовляють у вигляді тонких ниток або широких і довгих смужок. Після приготування вони стають повністю прозорими і слизькими, ніж та відрізняються від виробів з рисового борошна. Їх зазвичай не відварюють, а заливають на 15 хвилин гарячої несоленой водою (в залежності від діаметра), промивають і відкидають на друшляк. Перетримувати небажано, так як локшина може розчинитися. Целофанові спагетті додають в супи, готові тушковані блюда і салати. Надати макаронів вишуканість легко за допомогою соусу (рибного, устричного або терияки), лимонного або лаймового соку, куркуми. Азіатську локшину використовують для приготування вегетаріанських ролів, смажать у фритюрі до хрускоту і прикрашають страви.
Загадкова фунчоза або скляна локшина
Фунчозу виробляють з крохмалю бобів, але іноді використовують картопля, ямсу або маніоку. Недобросовісні виробники роблять з кукурудзи, а після відбілюють за допомогою важких металів, щоб виріб вийшов максимально прозоре. Щоб не нашкодити організму, потрібно придивитися до сухим і тонким ниткам: прозорих елементів повинно бути більше, ніж матових. Фунчозу часто відносять до рисової локшини, яка після відварювання набуває білого кольору і не має легкого бобового аромату. Фунчозу варять 2 хвилини або запарюють окропом, після відкидають на друшляк, іноді промивають. Вона чудова в маринованому вигляді: тепла локшина добре вбирає соєвий соус з кунжутним або горіховим маслом. Дуже добре поєднується з руколою, селерою, каперсами, маринованим лососем, яловичиною, морепродуктами, відвареної або копченої птахом, а також з маринованими, свіжими або смаженими овочами, шпинатом, часником. Вона хороша з кисло-солодкими і гострими заправками, Тамаріндовое соусом.
Фунчоза чудово доповнить перші страви, особливо з обсмаженої свининою і тушкованою пекінською капустою. Її варять окремо, і кидають в суп виключно при подачі. Дуже добре підходить як гарнір до всіх страв, однак з рибою не завжди поєднується. Вважається важливим компонентом начинки для млинців нем. З локшиною готують оригінальні десерти, особливо гармонує з мигдальними і волоськими горіхами, карамелізований персиком, ананасом, яблуком.
Наші рецепти:
Суп з фунчозой і тофу;
Фунчоза з овочами і грибами;
Фунчоза з морквою і огірком.
Азіатські спагетті часто подають холодними, але кулінари рекомендують злегка прогрівати в мікрохвильовій печі: вони виходять більш ароматними, смачними і розсипчастими. В приготованому вигляді виріб можна зберігати в камері холодильника до 3-х днів, якщо щільно закрити ємність.
Гречана локшина соба – джерело вітамінів
Локшину виготовляють з гречаного борошна, однак важко сформувати довгі, тонкі або товсті і злегка плескаті спагетті: виріб кришиться, ламається і швидко розварюється. Щоб тісто вийшло більш еластичним, додають пшеничне борошно до 70%. Іноді кидають зелений чай, через що спагетті набувають смарагдовий відтінок. Недобросовісні виробники намагаються зменшити кількість цінної гречки до 10%, тому краще вибирати продукт за кольором. Дзюварі виготовляють виключно з гречаного борошна. Локшина дорога і корисна, привертає красивим темно-коричневим відтінком, але варити її потрібно вкрай обережно. Можливо приготувати гречану локшину в домашніх умовах на нашу рецептом http://na-vilke.ru/grechnevaya-lapsha-domashnego-prigotovleniya.html.
У подію приємний легкий аромат і ніжний смак з вираженим горіховим післясмаком. В Японії локшина символізує довголіття і благополуччя, незамінна на новорічному столі. Її кидають в кип’ячену воду і готують близько 6-ти хвилин, після промивають і подають як основне блюдо з соусами або комбінують з іншими продуктами в супах і салатах. Соба чудово поєднується з горіховим соусом і кунжутним маслом.
Вона чудова з морепродуктами, цибуля-шалот, цукіні, баклажанами, болгарським перцем, свіжою капустою, брокколі, спаржею, шпинатом, печерицями, пореєм, комабоко (рулет з сурімі). Страви доповнюють смаженим тістом темпура.
Її можна злегка прогріти з яловичиною, курячою грудкою або вугром, але обсмажувати не рекомендується.
Японці вважають за краще вживати в холодному вигляді, подають на бамбуковій тарілці-друшляку з різними соусами. Однак використовувати компоненти з насиченою смакової палітрою потрібно акуратно, адже вони переб’ють тонке післясмак подію. Іноді її посипають подрібненою ямоімо, полином і сухими пресованими водоростями. Подають разом з пюре з солодкої картоплі, тертим дайконом, ферментованим бобами.
Азіатські спагетті смачні з лососем, якщо загорнути в лист норі. Гарні в супі з водоростями, стружкою тунця або сирим яйцем. У деяких стравах можна замінити Удона. Локшина поєднується з тофу, Карамелізовані в кленовому сиропі, з бананом, хурмою, лаймом, арахісом. Десертів вона надає заворожуючий післясмак.
Рецепт: Соба з куркою, грибами і овочами.
Шіратакі – унікальна локшина
Локшина, виготовлена з висушеного і перетертого бульби конньяку, виходить тонкої, білої, злегка прозорою і позбавленою смаку. Вона вважається самим дієтичним продуктом (9 кілокалорій на 100 грам!). Однак корисних речовин фактично немає, тільки трохи заліза, тому краще її доповнювати великою кількістю свіжих овочів. Перероблені бульби рослини використовують як желатин, тому шіратакі відмінно вбирає рідину, зберігає почуття ситості тривалий час, але у великій кількості може викликати важкість у шлунку. Шіратакі продається в сухому вигляді або у вакуумних пакетах зі спеціальною рідиною, яку необхідно злити, а виріб промити. Варити незвичайну локшину слід в підсоленій воді пару хвилин, відкинути на друшляк, ретельно прополоскати. Вона виходить гумової, нагадує желейні цукерки. Може бути присутнім легка гіркота, тоді локшину потрібно підсмажити протягом хвилини на сильному вогні, після кинути в соус або суп за кілька миттєвостей до готовності. Її можна маринувати в різних соусах і доповнювати салати. Незвичайні спагетті поєднуються з рибою, овочами і морепродуктами, відмінно вбирають заправки. Шіратакі – чудовий фон для кулінарних експериментів.
Локшина – унікальний і ситний продукт, вважається прекрасним полотном для приготування всіляких страв. Досвідчені кулінари її використовують не тільки в азіатських стравах: можна замінити звичні тальятелле Удона або фунчозой і отримати оригінальну і неповторну пасту з морепродуктами.