Якщо завелася міль, то це зовсім не означає, що ви – погана господиня. Причина появи комах – в крупі «з жучками» і в інших неправильно зберігалися продуктах, які ви приносите додому з ринку або з супермаркету. Звідки береться моль? Вона поселяється в борошні, крупах, сухофруктах, а потім швидко розмножується в теплі. І перш ніж вирішувати, як позбутися від харчової молі, потрібно з’ясувати, де саме вона оселилася. А для цього нам знадобиться невеликий екскурс в біологію.
Біологічні особливості виду. Які продукти уражаються
Найчастіше моль на кухні з’являється із заражених продуктів. Але вона також може залетіти з вулиці, через вікно, або від сусідів, через вентиляційну решітку. Дрібні сірі метелики самі по собі не є небезпечними – вони тільки п’ють воду. Але за кілька днів життя кожна особина встигає відкласти до 200-400 яєць в продукти, і з них з’являються личинки харчової молі, жовтуваті черв’яки. Уражені продукти в їжу не годяться, адже виглядають вони зовсім не апетитно. Але головна проблема не в цьому, а в тому, що личинки живуть 2 тижні, і весь цей час безперервно їдять. Так що навіть з маленькими метеликами потрібно боротися, якщо ви не хочете, щоб всі ваші запаси були дуже зіпсовані.
Потрібно також знати, що існують різні види домашньої молі:
- зернова: паразитує на зернових продуктах, крупах і макаронах;
- фруктова: псує абрикоси, яблука і груші;
- картопляна – живе в бульбах картоплі.
Пам’ятайте, що моль на кухні – зовсім не те ж саме, що чорна мошка, яка швидко заводиться від гнилих фруктів. Але і в тому, як позбутися від мошок на кухні, і в тому, як боротися з міллю є загальне головне правило – чистота. Зрозуміти, що вам потрібно вживати дієвих заходів, просто – достатньо побачити одну-дві літаючі метелики або виявити серед запасів крупу з тонкою павутинкою.
Як боротися?
Коли ви зрозуміли, звідки береться моль, можна починати боротьбу. Найчастіше використовують спеціальні феромонні пастки. Такі пастки всередині містять привабливе для комах речовина. Метелик залітає всередину пастки, і потім не може вибратися, оскільки приклеюється до спеціального клейкому речовини всередині. Пастки зручно фіксуються всередині шаф і на будь-яких поверхнях. Корпус їх виконується з кольорового пластику, так що вони не зіпсують кухню. Дії пастки вистачає на 1-1,5 місяця.
Щоб вивести метеликів, можна використовувати і такі народні засоби:
- м’яту;
- лаванду;
- часник;
- герань;
- лавровий лист;
- висушена цедра цитрусових;
- сильно пахнуть ефірні масла.
Всі народні засоби, що допомагають вивести комах, засновані на тому, що вони дуже чутливі до запахів. А ось аерозольні інсектициди використовувати небажано, оскільки ними будуть оброблятися ящики, де зберігаються продукти харчування.
методи профілактики
Вирішуючи, як позбутися від харчової молі, не забувайте про профілактику:
- Крупи зберігайте тільки в герметичних ємностях із пластику або скла, але не в поліетиленових пакетах, так як їх міль може легко прогризти.
- Перед закладанням на зберігання всі крупи і макарони піддають термічній обробці: проморожування або прожаренню в духовці.
- Зберігати в герметичних упаковках потрібно і горіхи, сухофрукти, корми для тварин.
- Слідкуйте за чистотою на кухні: під час генерального прибирання потрібно очищати всі ємності і внутрішні поверхні шаф.
- Встановіть сітки на вентиляційних решітках і на вікнах.
- Часто провітрювати приміщення.
- Зберігати швидкопсувні продукти в холодильнику.
Так ви створите непривабливі для паразитів умови проживання, і боротьба з комахами більше не знадобиться.
За матеріалами: http://kitchendecorium.ru/poryadok/mol-na-kuhne.html