Для мешканців будинків, підключених до системи газопостачання, вибір якісної плити в певний час стає одним з нагальних питань. Виробники побутової техніки не стоять на місці і створюють все нові моделі, оснащуючи їх розробками, що підвищують безпеку та поліпшують призначені для користувача властивості. Така різноманітність здатне поставити в глухий кут, тому, вирушаючи в магазин за кухонними помічницею, важливо знати, на які критерії слід звертати увагу, щоб зробити вдалу покупку і не переплатити.
Можна виділити кілька суттєвих моментів, на які бажано орієнтуватися, віддаючи перевагу тій чи іншій моделі. Крім габаритів пристрою, необхідно враховувати і кількість і величину конфорок, і властивості матеріалу поверхні приладу, і особливості духової шафи, і наявність додаткових функцій, що забезпечують безпеку в експлуатації.
Габарити
Щоб нова техніка добре вписалася в інтер’єр кухні, потрібно звертати увагу не тільки на її дизайн, а й на розміри. Зазвичай глибина газових печей варіюється в межах 50-60 см, ширина – 30-90 см, а висота становить 85 см. Звичайно, сьогодні можна знайти грубки і з більш значними або скромними габаритами, а деякі виробники випускають пристрої, які можна робити вище завдяки регульованим ніжкам. Тому, щоб зробити вдалий вибір, необхідно мати точне уявлення про параметри простору для установки придбання.
матеріал поверхні
Простота догляду за газовою плитою і в деякій мірі зручність її експлуатації визначаються особливостями робочої поверхні. Вона може бути виготовлена з нержавіючої сталі, склокераміки або мати традиційне емалеве покриття. Кожен з варіантів має як позитивні якості, так і недоліки.
Моделі з перевіреним не одним поколінням покриттям з емалі доступні за ціною і при цьому не менш надійні, ніж їх просунуті аналоги. До того ж, можна підібрати прилад, який вдало впишеться в колірну гаму кухні. Але купуючи таку піч, слід враховувати, що емаль нестійка до появи подряпин і відколів і вимагає дбайливого звернення. Деякі труднощі можуть виникнути з очищенням, так як кожен раз доведеться ретельно боротися зі слідами приготування їжі.
Варильна панель зі склокераміки виглядає ефектно, вона міцна і зносостійка. Цей матеріал хоч і невибагливий в догляді, але вимагає своєчасної очистки, бажано відразу по закінченню готування. Виробники не балують різноманітністю і випускають пристрої з такою робочою поверхнею лише чорного, коричневого або білого кольорів.
Дуже стильно і сучасно виглядає техніка з нержавіючої сталі, незалежно від того, матова вона або полірована. Такі прилади довговічні і легко очищаються від забруднень. Але разом з тим для підтримки їх лиску доводиться прикладати чимало зусиль, постійно видаляючи відбитки пальців з поверхні.
конфорки
Традиційно газові печі оснащуються чотирма круглими конфорками, одна з яких високої потужності, інша – малої і дві – середньої. Сучасні виробники випускають плити з трьома, п’ятьма або шістьма нагрівальними елементами. При цьому хоча б один пальник має багаторівневу конструкцію з кількома рядами полум’я, що дозволяє варити особливо швидко. Те, якою моделлю віддавати перевагу, залежить від очікуваної навантаження – як часто і в якій кількості планується готувати.
Крім круглих конфорок зустрічаються трикутні і овальні. Перші не вимагають решіток і рівномірно прогрівають дно сковороди або каструлі, другі ж призначені лише для ємностей відповідної форми. Але незалежно від форми пальника важливо вибирати підходящу їй за розмірами посуд: полум’я повинне знаходитися під днищем кухонного начиння, не зачіпаючи її бічних поверхонь. При цьому блюдо не тільки готується швидше, але і економиться електроенергія.
Духова шафа
Виробники випускають пристрої з двома видами духових шаф: газовими і електричними. Прилади першого типу економічніше, але не так досконалі. У традиційному варіанті вони мають всього два режими нагріву, причому верхній жар забезпечується газовим або електричним грилем. І якщо в першому випадку створюються умови, що нагадують приготування на відкритому вогні, а нагрів насилу піддається контролю, то в другому – страви пропікаються більш рівномірно і процес можна регулювати.
Зазвичай в газових духовках немає вентилятора всередині шафи. Але в деяких сучасних моделях використовують спеціальні порожнисті пальники, в яких важко задути полум’я, тому виробники визнали можливим обладнати їх функцією конвекції. Завдяки цьому продукти прогріваються рівномірно, а на випічці утворюється рум’яна кірочка.
Електричні духовки бувають традиційними і багатофункціональними. У тих і інших є гриль, але другі забезпечені вентилятором, який розподіляє потоки гарячого повітря, і мають кілька нагрівальних елементів: збоку, знизу, зверху і на задній стінці. Завдяки такій конструкції забезпечується точне дотримання температурного режиму і відкриваються широкі можливості для реалізації кулінарних фантазій.
Додаткові функції
Газова плита – техніка, що вимагає дотримання певних заходів безпеки. З огляду на це, виробники оснащують свою продукцію додатковими функціями – газ-контролем і автоподжиг, що сприяють запобіганню витоків горючої речовини і виникнення загоряння.
Термоелектрична захисна система контролю полягає в тому, що коли в конфорці гасне вогонь, подача палива відразу перекривається. Це відбувається завдяки спеціальному температурному датчику, спрацьовує при охолодженні. Але і при включенні грубки він нагрівається не миттєво – іноді на це потрібно кілька секунд, і якщо відпустити завчасно ручку подачі пального, то полум’я може так і не з’явитися. Тому, перед покупкою приладу з такою функцією, необхідно заздалегідь з’ясувати особливості її роботи в придивилася моделі.
Пожежна безпека забезпечується механізмом автоподжига, що дозволяє виключити використання сірників. У простих пристроях для займання необхідно натискати спеціальну кнопку, в той час як в більш просунутих і складних вогонь з’являється одночасно з поворотом ручки подачі пального.
Технічні новинки, крім газ-контролю і автоподжига, оснащуються та іншими корисними функціями, наприклад, системою захисту від дітей, яка блокує роботу грубки на час відсутності дорослих. Зручність у роботі з духовкою забезпечує висувна конструкція листів, з якої можна легко видаляти з гарячого шафи, не боячись обпектися. Багатьом господаркам сподобається таймер, що подає звукові сигнали в потрібний час, а в деяких випадках сповіщає і про відключення конфорок.
Правильно обрана газова плита – це сучасний зручний прилад, що дозволяє готувати швидко і смачно, не побоюючись при цьому несподіванок у вигляді витоків газу. А щоб користуватися пристроєм довго, ефективно і безпечно необхідно, щоб підключав його фахівець.