Приготувати заливну рибу зможе практично кожна господиня, а ось зробити блюдо не просто смачним, а чудовим – це кулінарне мистецтво. Ніжна овочева шубка, в якій будуть гаситися шматочки риби, оживляти особливим ароматом, приємним кисло-солодким смаком і наділить соковитістю. Результат виконаної вами роботи не змусить себе довго чекати. Любителі риби високо оцінять чудове блюдо і напевно попросять добавки.
Для цієї страви я використовувала рибу нототенію не випадково. У неї дуже ніжне м’ясо, практично відсутні кістки і немає різкого рибного запаху при смаженні. Однак, заливати подібної томатної підливою можна практично будь-яку морську рибу (хек, минтай) і деякі сорти річкової риби (щуку або товстолобика).
Складові:
-
- риба нототенія 1 кг
- морква велика 1 шт.
- цибулина велика 1 шт.
- рослинне масло для смаження 3 ст. л.
- борошно пшеничне 6 ст. л.
- томатна паста 2,5 ст. л.
- сіль 1,5 ч. л.
- цукор 2 ст. л.
- білий перець горошком 7 шт.
- вода кип’ячена 300 мл.
приготування:
-
- Завчасно размораживаем нототенію при кімнатній температурі. Тушки риби чистимо, кухонними ножицями обрізаємо плавники, розрізаємо черевця і ретельно промиваємо водою. Потім ріжемо на шматочки довжиною 2 см, складаємо в піалу і рівномірно розподіляємо 1 ч. Л. солі. Відставляємо піалу з рибою просолитися на 30 хвилин в сторону.
- Вмочуємо в борошні окремо кожен шматочок риби.
- На сковороді розігріваємо 2 ст. л. рослинного масла і викладаємо рибу в борошні.
- Обсмажуємо нототенію з обох сторін до золотистої скоринки. Готову смажену рибу складаємо в каструлю.
- Морквину натираємо на тертці, цибулю ріжемо кубиками. На чисту сковороду наливаємо столову ложку масла і обсмажуємо овочі до готовності. Щоб більш раціонально розподілити час роботи, займіться обжаркой овочів в той момент, поки риба просаливается.
- У кип’яченій воді розбавляємо томатну пасту, кладемо сіль, що залишилася і цукор. Вливаємо томатний соус до обсмаженою овочам. Даємо закипіти і знімаємо з вогню. Томатну пасту можна замінити томатним соком. Замість 2,5 ст. л. пасти додаємо в овочі 250 – 300 мл томатного соку, тоді воду не використовуємо.
- Заливаємо смажену рибу готової томатної підливою. Томатна підлива повинна повністю покривати рибу. Додаємо білий перець горошком, за бажанням лавровий лист, накриваємо каструлю з заливний рибою кришкою, ставимо нудитися на повільний вогонь 5 – 10 хвилин. Після чого знімаємо каструлю з готовим блюдом з плити. Риба виходить ще смачніше, якщо дати їй настоятися в томатної підливі протягом 1 – 2 години.
- Перед подачею до столу викладаємо рибу разом з підливою на тарілку і прикрашаємо зеленню. Заливна риба смачна в різному вигляді – в гарячому і холодному. На гарнір до неї підійде будь-яка каша, макаронні вироби або блюда з картоплі. Якщо ви припускаєте готувати заливну рибу до святкового столу, подавайте її як окрему страву. У холодному вигляді з неї виходить шикарна закуска, а в теплому – основне блюдо.