Ціни на продукти стрімко ростуть, і економити на харчуванні стає все більш складним завданням. Довіртеся перевіреним досвідом радам і, застосовуючи їх на практиці, ви зможете щомісячно економити значну суму. Як то кажуть – економіка повинна бути економною! =)
У половині випадків причиною переплати стають не постійно зростаючі ціни, а відсутність досвіду, як правильно економити на продуктах. Так як ми живемо в світі «жовтих цінників», безперервних акцій і «спеціальних пропозицій», то найчастіше потрапляємо на гачок: насправді витрачаємо більше, ніж нам здається.
Перший і найважливіший спосіб заощадити
Йдемо по списку – рада, який працює в усі часи на 100% і заощадить ваші фінанси!
Правильна економія починається з чіткого планування витрат.
- Продумайте меню сім’ї на тиждень (два тижні, місяць) і складіть список страв.
- Складіть список продуктів, які потрібні для приготування, включаючи олію, дріжджі, панірувальні сухарі, крохмаль, спеції, сіль і інші дрібниці.
- Не забудьте включити в список дитяче харчування, питну воду, шкільні перекушування.
З цим списком продуктів вирушайте за покупками, попередньо пообідавши будинку – це вбереже вас від спонтанних покупок і заїздів в ресторани швидкого харчування.
Завжди зберігайте чеки, щоб пізніше замість перегляду стотисячного рекламного ролика проаналізувати витрати на харчування. А ще краще – встановіть спеціальну програму на планшет або комп’ютер, з нею ви завжди будете знати про поточні витрати і про те, як можна оптимізувати бюджет на наступний місяць.
Рада, як не купити зайвого (з метою економії)
У складеному списку продуктів позначте приблизні ціни і візьміть з собою в магазин певну суму грошей. Якщо вам не буде вистачати на курку для всієї родини або дитяче харчування, ви обов’язково залишите на касі незаплановані мюслі, фітнес-пластівці або пару пляшок коли.
Другий спосіб, як заощадити на продуктах харчування
Їдемо в гіпермаркет: 4 правила користування супермагазіни
Головна перевага великих торгових мереж – вони можуть дозволити собі знижувати ціни на найнеобхідніші продукти на відміну від власників магазинів крокової доступності поруч з вашим будинком.
Виділіть один день для поїздки за продуктами. В цей день вам потрібно купити все найнеобхідніше, а потім докуповувати тільки швидкопсувні продукти – сир, хліб, дитяче харчування, молочні продукти.
Якщо немає свого авто, дістатися до гіпермаркету часто можна на безкоштовному громадському транспорті, адже ваша задача – заощадити.
Щоб відвідування гіпермаркету було дійсно економним, дотримуйтесь 4 головних правила.
правило 1
Зверніть увагу на власну лінію виробництва того або іншого гіпермаркету: продукт досить хорошої якості може коштувати набагато дешевше через недорогий непомітною упаковки.
правило 2
Обзаведіться дисконтною карткою, стежте за акціями та спеціальними пропозиціями, але уважно при цьому вивчайте умови придбання продуктів, які повинні бути на користь покупця, а не продавця. Завжди пам’ятайте про те, що ваше завдання – в першу чергу економія! Тому перед уявній вигідною покупкою подумайте, чи так вам це необхідно? Про
Часто пропозицію «три за ціною двох» може бути як дійсно вигідним, так і черговий хитрощами. Товар, пропонований безпосередньо касирами зі знижкою, насправді може не відрізнятися від своєї звичайної ціни – в метушні мало хто звертає на це увагу і підсвідомо купує непотрібну коробку цукерок, печива, кави.
правило 3
Шукайте продукти на нижніх полицях: вони завжди дешевше тих, що знаходяться на рівні ваших очей.
правило 4
Вчіться не купувати дрібниці. Продукти, розставлені біля кас – це спосіб змусити вас купити непотрібну шоколадку, шоколадне яйце дитині, пакет насіння, який ви брати не планували, але вам наполегливо пропонують його, поки ви стоїте в черзі. А нам важливо заощадити!
Третій відмінний спосіб заощадити на продуктах
Шукайте, де дешевше
Лінь – двигун прогресу, але, на жаль, не нашого з вами. Не лінуйтеся і дійдіть до наступного магазину або ринку, де ви зможете купити продукт за нижчою ціною. Завжди звертайте увагу на ціни тих продуктів, які ви купуєте для своєї сім’ї найчастіше, і запам’ятовуйте торгові точки.
Четвертий спосіб заощадити сімейний бюджет на харчуванні
Правильно вибирайте і використовуйте продукти
Купуйте тільки сезонні овочі та фрукти. Вітчизняні капуста, картопля, морква, яблука – ці продукти коштують недорого навіть взимку. Навпаки, на імпортні груші, кабачки, блискучі баклажани, соковиту брокколі і яскраву полуницю ціни взимку злітають в кілька разів.
Ціла курка завжди дешевше обробленої, а з неї можна приготувати як мінімум три страви (наприклад, суп, котлети і рагу). А якщо пофантазувати – то і більше: додатково салат і відбивні.
М’ясо на кісточці можна використовувати для бульйону, а з відвареного м’яса приготувати салат, макарони по-флотськи, картопляну запіканку або млинчики і навіть великий пиріг.
П’ятий спосіб, як економити бюджет на продуктах
Вигідне придбання: спільні покупки
Практично на кожному місцевому інтернет-форумі є гілка по спільним покупкам самих різних товарів, включаючи продукти. Вивчивши правила і приєднавшись до групи однодумців, ви зможете купувати багато продуктів харчування зі значною знижкою!
Деякі оптовики в кризу з радістю продадуть вам в роздріб продукти і без набору мінімальної суми. Тому має сенс самостійно поїхати на оптову базу, і вам навіть не доведеться платити відсоток активного організатору спільних покупок. Однак навіть на оптовій базі вивчайте ціни і уважно рахуйте, скільки коштує 1 кг крупи або цукру. Відмінна економія на продуктах та інших товарах!
Фото з інтернету
Шостий спосіб економії
Освоюйте нові продукти і рецепти
Не уявляєте своє життя без ролів, чіпсів, піци і знаменитих гамбургерів, але ціни кусаються? Навчіться їх готувати самостійно. Наприклад, домашня піца вам обійдеться мінімум в 2 рази дешевше, а роли – в 3-4! Припустимо, на закупівлю продуктів для японських рецептів вам доведеться витратитися, але деяких продуктів з цього списку вам вистачить на кілька раз: норі, рис, рисовий оцет, порошок васабі, маринований імбир і так далі!
Це ж правило працює і з напівфабрикатами: заморожені котлети, млинці і голубці завжди дорожче, ніж приготовані своїми руками. А якщо ціни на напівфабрикати занадто низькі, то це ще й змушує засумніватися в якості продукту.
Урізноманітніть меню своєї родини недорогими продуктами, які ви раніше не купували або вживали дуже рідко – перловка, манна крупа, бобові, субпродукти.
Готові молочні десерти і йогурти будинку, навіть сир і м’який сир можна з легкістю приготувати самостійно.
Не викидайте залишилися від приготування продукти. Із залишків відвареного рису можна приготувати запіканку, а з половини пачки сиру, який вже ніхто не хоче їсти – сирники.
Замініть дорогі продукти на дешевші без втрати якості харчування. Молочна вівсяна каша на сніданок буде корисніше і обійдеться вашій родині дешевше бутербродів з сиром або грудинкою.
Фото з domashniy.ru
Сьомий спосіб реальної економії на покупці продуктів
Носіть їжу з собою
Щоб відмінно заощадити на продуктах, не нехтуйте цією порадою!
Виїжджаючи з сім’єю на прогулянку по місту, захопіть з собою пластикові контейнери з їжею і термос з чаєм. Це позбавить вас від необхідності купувати на бігу хот-доги або заїжджати в піцерію.
Якщо ви знаєте ще способи, як економити на продуктах, діліться ними в коментарях до цієї статті! Під час кризи наші і ваші поради дійсно допоможуть багатьом значно поліпшити фінансовий стан своєї родини.
Фото з інтернету
Успішною вам економії!