Глід «вирівнює» серцевий ритм, піклується про здоров’я судин. Смачне варення з глоду на зиму – чарівний еліксир, відновлює сили. Яскраві оранжеві ягоди-кульки так і просяться, щоб їх підхопили ложкою. В сиропі варення несподіваним чином проявляється нектарно-солодкий смак і тонкий аромат, який не характерний для сирих ягід. Варення з глоду їдять потроху. Не можна за один раз спустошити всю банку, хоча така спокуса обов’язково з’явиться!
Інгредієнти для приготування варення з глоду на зиму:
- ягоди глоду – 500 г
- цукор – 500 г
- вода – 150 мл
- лимон – ½ шт.
Варення з глоду – рецепт з кісточками:
В диких заростях глоду можна знайти дрібні ягоди, які висушують, а потім використовують у лікувальних відварах. Варення готують з крупноплідного садового глоду, його ягоди за розміром схожі на вишні. У кожній ягідці ховаються тверді кісточки, щільно прилеглі один до одного. Навколо кісточок – пятімілліметровий шар м’якоті.
Сирі ягоди не можна назвати смачними, вони можуть бути нейтрально-прісними або кислими. Але варення з глоду на зиму буде чудовим: густий лимонно-солодкий сироп і цілі гарні ягоди з незвичайним карамельним присмаком. Щоб приготувати це лікувально-десертне варення, спочатку потрібно перебрати глід, відірвати хвостики. Потім ягоди миють, опустивши в миску і «товстошкірий» лимон.
Сироп для приготування варення з глоду по цьому рецепту потрібен дуже «цукровий», співвідношення ягід і цукру повинно бути однаковим. Цукор висипають у каструлю, наливають холодну воду.
Сироп кип’ятять 5 хвилин на середньому вогні, за цей час потрібно встигнути відірвати в вимитого глоду підсохлі суцвіття.
Ягоди глоду кидають у киплячий сироп, розмішують. Вогонь вимикають, каструлю знімають з плити.
Ягоди ще раз перемішують і залишають в сиропі на 10 годин. Каструлю не накривають кришкою.
Занурення в гарячий сироп вплине на колір: червоні ягоди глоду стають жовто-оранжевими.
В холодне варення видавлюють сік половинки великого лимона. Варення розмішують і ставлять на плиту. Коли варення нагріється, лимонний сік майже повністю відновить початковий колір ягід, вони знову стануть червоними. Варення з глоду на зиму кип’ятять 5 хвилин на середньому вогні.
Кипляче варення потрібно швидко перелити в стерилізовану банку.
Банку закатують, кришка повинна бути сухою стерильною. Банку з гарячим варенням не перевертають, так як краплі сиропу можуть застигнути на кришці. Але заготовку потрібно обов’язково накрити товстим рушником на 5-6 годин.
Варення з глоду з кісточками добре зберігається: сироп не густіє, ягоди не стають м’якими. Баночку з варенням можна віднести в підвал, в прохолодну комору. Зовнішній вигляд, смак і корисні властивості залишаться незмінними протягом року.
Смачного!